Rozbudowa linii tramwajowych w Olsztynie. Od piątku kolejne zmiany na Wyszyńskiego!

2022-07-28 13:29

Budowa torowiska dla nowych tras olsztyńskich tramwajów wiąże się z długą listą utrudnień. Chodzi nie tylko o problemy w jeździe, ale i poruszaniu się pieszo czy rowerem. W związku z postępem prac wykonawca zapowiedział kolejne zmiany. Zniknie popularny skrót prowadzący przez Osiedle Mazurskie. Jak długo potrwa ta sytuacja? Szczegóły poniżej.

Czasowe zamknięcie wjazdu w Augustowską

Nowa organizacja ruchu na tymczasowym rondzie u zbiegu ulic: Wyszyńskiego, Żołnierskiej, Augustowskiej jest kwestią godzin. Zacznie obowiązywać jeszcze przed ostatnim weekendem lipca.

Zmiana w organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania nastapi od piątku 29 lipca – zapowiada Marta Bartoszewicz z Urzędu Miasta w Olsztynie. Dojazd do Augustowskiej od strony Wyszyńskiego i Żołnierskiej zostanie zamknięty, ale nadal możliwy będzie od Alei Piłsudskiego oraz ulicy Pstrowskiego – dodaje rzeczniczka olsztyńskiego ratusza.

Posłuchaj o nowej organizacji ruchu na ulicy Wyszyńskiego w Olsztynie
Rozbudowa linii tramwajowych w Olsztynie. Od piątku kolejne zmiany na Wyszyńskiego!
Autor: UM Olsztyn Mapa nowej organizacji ruchu na ulicy Wyszyńskiego

Bez zmian dla pieszych i pasażerów

Lokalizacja przystanków komunikacji miejskiej i ciągi piesze pozostaną w tych samych miejscach. Do wprowadzania istotnej dla kierowców zmiany wykonawca przystąpi w piątek 29 lipca, około godziny 11. Zamknięcie wjazdu w ulice Augustowską ma potrwać około tygodnia

Roboty przy budowie torowiska trwają nie tylko na Wyszyńskiego, ale także innych ulicach w centrum Olsztyna (Dworcowa, Kościuszki, Piłsudskiego, plac Jedności Słowiańskiej). Ekipy budowlane pracują również na ulicach Krasickiego, Synów Pułku oraz na osiedlu Pieczewo. Codziennie na placach budów pracuje około 180 osób. Dochodzi do tego około 60 sztuk różnego rodzaju sprzętu.

Eska Summer City Olsztyn! Ukiel Rugby Beach Cup 2022
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE