Robawy. Policyjny pościg ZA CYSTERNĄ Z MLEKIEM. Kierowca miał ponad 3 promile!

2022-01-13 15:06

Po policyjnym pościgu zatrzymany został 28-letni kierowca cysterny przewożącej mleko. Okazało się, że w organizmie miał ponad 3 promile alkoholu. Funkcjonariuszom tłumaczył, że spożywał go w trakcie jazdy. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w środę (12 stycznia) o godzinie 18.30. Wówczas oficer dyżurny kętrzyńskiej policji został powiadomiony przez jednego z uczestników ruchu drogowego, że na trasie Święta Lipka-Reszel pojazdem ciężarowym jedzie najprawdopodobniej pijany kierowca. Z relacji zgłaszającego wynikało, że kierujący jedzie całą szerokości drogi i wjeżdża na pobocza. Na wskazaną trasę natychmiast został wysłany patrol z Komisariatu Policji w Reszlu. 

— Funkcjonariusze opisany przez zgłaszającego pojazd zauważyli na wysokości miejscowości Robawy w gm. Reszel. Policjanci włączając sygnalizację świetlną i dźwiękową nakazali kierowcy zatrzymać się do kontroli drogowej. Pomimo wydawanych przez policjantów sygnałów do zatrzymania, kierowca przyspieszył i zaczął uciekać ulicami Reszla, a następnie kierował się w stronę Korsz. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg. Kierujący pojazdem nie reagował na wydawane sygnały dźwiękowe i świetlne. Jechał cysterną bardzo brawurowo i całą szerokością jezdni uniemożliwiając jego wyprzedzenie oraz stwarzał zagrożenie bezpieczeństwa innym uczestnikom ruchu — relacjonuje asp. Ewelina Piaścik, oficer prasowa kętrzyńskiej policji.

Na trasie Reszel-Korsze na wysokości miejscowości Gudniki została wystawiona blokada policyjna przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Korszach. Kierujący na widok blokady zatrzymał pojazd i został zatrzymany.

CZYTAJ TEŻ: Po 2 latach zjedli w tej samej restauracji. O TYLE więcej zapłacili! [PARAGONY]

— Szybko wyjaśnił się powód jego zachowania. Mężczyzna był kompletnie pijany. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna tłumaczył, że alkohol spożywał podczas jazdy. Funkcjonariusze w kabinie pojazdu znaleźli pustą butelkę po wódce. Dodatkowo okazało się, że uprawnienia, które okazał policjantom, straciły ważność na początku grudnia ubiegłego roku. Pojazd został przekazany osobie wskazanej — poinformowała oficer prasowa.

28-latek wkrótce odpowie przed sądem. Za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej grozi do 5 lat pozbawienia wolności, poza tym odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.

ESKA XD #040 - HARRY POTTER, NAJSEKSOWNIEJSI, ZIMOWE IGRZYSKA, HIGH LEAGUE 2
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE