zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: pixabay.com

Rehabilitacja w Szpialu Miejskim w Olsztynie wznowiona [WYTYCZNE DLA PACJENTÓW]

2020-05-09 7:00

Od 4 maja rozpoczął się drugi etap znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem. Przywrócone zostały między innymi świadczenia opieki zdrowotnej dotyczące rehabilitacji leczniczej. Od 6 maja z rehabilitacji mogą korzystać również olsztynianie.

Formalnie osoby chore i cierpiące na dolegliwości bólów mogą przyjmować zabiegi od 4 maja. Dotyczy to rehabilitacji leczniczej, a nie usług prowadzonych w salonach masażu, które nadal pozostają zamknięte.

Pracownia Fizjoterapii Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie wznowiła przyjmowanie pacjentów w środę (6 maja). Realizacja zabiegów odbywa się z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa. Pacjenci powinni przestrzegać kilku najważniejszych zasad:

  • telefonicznie ustalić termin i godzinę przyjęcia - nr tel. 89 532 62 43;
  • przyjść punktualnie na wyznaczoną godzinę;
  • wchodzić do szpitala głównym wejściem, gdzie odbywa się pomiar temperatury ciała;
  • używać maseczek zgodnie z obowiązującymi przepisami;
  • przynieść własny ręcznik.

- Zabiegom mogą być poddani tylko pacjenci bez kaszlu, bez kataru i bez gorączki - zastrzega Daria Rodziewicz z Miejskiego Szpitala Zespolonego.

W przypadku pozostałych poradni i pracowni diagnostycznych, obowiązują zasady wprowadzone w połowie marca. Wizyta może odbyć się w formie porady telefonicznej. W ten sposób są także wystawiane recepty i zwolnienia lekarskie. Godziny dyżurów i numery telefonów do poradni są na stronie internetowej Szpitala Miejskiego.

Mały alergik: alergia na pyłki drzew. Posłuchaj o objawach. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
COŚ DOBREGO #020
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE