Rajdowe święto. Staniszewski wystartuje w Tor Modlin Rally Show [AUDIO]

2020-12-11 23:21
Zbigniew Staniszewski, olsztyński kierowca rajdowy
Autor: Zbigniew Staniszewski Team

W sobotę 12 grudnia odbędzie się Tor Modlin Rally Show. Za kierownicą Forda Fiesty RX Supercar zasiądzie tegoroczny Mistrz Polski w Ralllycrossie - Zbigniew Staniszewski. Podczas rajdowego święta zamykającego sezon sportów motorowych w Polsce, rywalizacja rozegra się na dziewięciu odcinkach specjalnych.

Tor Modlin Rally Show to nazwa nowej imprezy sportów motorowych, która pod nieobecność Rajdu Barbórki, zakończy sezon sportowy w Polsce. Organizatorzy przygotowali dziewięć prób sportowych o łącznej długości niespełna 35 kilometrów. Ostatnia dziesiątą próba - Kryterium Toru Modlin - będzie miała charakter pokazowy i nie będzie zaliczana do końcowej klasyfikacji rajdu.

Na liście startowej zawodów jest 46 załóg. Wśród nich świeżo upieczony rajdowy mistrz świata WRC-3 Fin Jarri Huttinen, niezwykle utytułowany Austriak Manfred Stohl oraz aktualny mistrz Polski i Europy strefy centralnej w rallycrossie Zbigniew Staniszewski. Olsztyński kierowca wystartuje Fordem Fiesta RX, w którym zamontowano fotel pilota. W nim zasiądzie koordynator i spotter teamu Staniszewskiego Gracjan Duda.

- Nie będę ukrywał że celujemy w podium. Nie będzie to łatwe bo lista startowa naszpikowana jest wieloma znakomitymi nazwiskami - mówi Zbigniew Staniszewski. Jeśli będzie sucho nasze szanse rosną bo dysponujemy bardzo mocnym samochodem. Jeśli będzie mokro to odwrotnie bo nasz 600-konny potwór będzie się ślizgał.

- Na prawy fotel zaprosiłem mojego spottera rallycrossowego Gracjana Dudę. To swojego rodzaju forma podziękowania mu za jego fantastyczną pracę w moim najlepszym sportowym sezonie. Dwa tegoroczne mistrzostwa to również jego zasługa. Zajmie miejsce mojego etatowego pilota Sebastiana Rozwadowskiego, który grzecznościowo "wpuścił" Gracjana, ale już wiemy że będzie to jednorazowa historia. Z Sebastianem planujemy wspólne rajdowe starty w 2021 roku.

Rusza projekt „Studencka Kultura! – spotkania z kulturą online”

- Tor Modlin Rally Show to specyficzna impreza. Krótka i naszpikowana wieloma pułapkami. Jest wiele miejsc gdzie ścigając się między betonowymi przegrodami oraz krawężnikami można uszkodzić samochód i zapomnieć o dobrym wyniku. Rallycrossowe tytuły zobowiązują żeby pokazać się jak najlepiej i zrobić dobry wynik. Tanio skóry nie sprzedamy"- podkreśla olsztyńskie kierowca rajdowy.

Posłuchaj: Zbigniew Staniszewski, olsztyńskie kierowca rajdowy przed Tor Modlin Rally Show.
  • Harmonogram Tor Modlin Rally Show:

OS1: Tor Modlin I  (2,40 km)  9:00

OS2: Tor Modlin II  (4,20 km)  9:07

  • Serwis

OS3: Tor Modlin III  (2,40 km)  10:00

OS4: Tor Modlin IV  (4,20 km)  10:07

  • Serwis

OS5: Tor Modlin V  (2,40 km)  11:00

OS6: Tor Modlin VI  (4,20 km) 11:07

  • Serwis

OS7: Tor Modlin VII  (4,90 km)  12:30

  • Serwis

OS8: Tor Modlin VIII (4,90 km) 13:30

  • Serwis

OS9: Tor Modlin IX  (5 km)  15:00

Kryterium Toru Modlin (2,50 km)  18:00

lista startowa - https://rajd.internetowy.pl/registrations/87

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE