Rajd Polski 2023. Kiedy się odbędzie? Gdzie kupić bilety?

i

Autor: Canva Rajd Polski 2023. Kiedy się odbędzie? Gdzie kupić bilety?

Sport

Rajd Polski 2023. Kiedy się odbędzie? Gdzie kupić bilety?

2023-05-19 7:15

Rajd Polski stanowi jedną z rund Rajdowych Mistrzostw Europy (FIA ERC). W tym roku odbędzie się w dniach od 19 do 21 maja. Uczestnicy będą mieli do pokonania 16 odcinków specjalnych. Jak prezentuje się harmonogram wydarzenia? Gdzie kupić bilety? Szczegóły poniżej.

Rajd Polski 2023 - harmonogram wydarzenia

Do Mikołajek, gdzie tradycyjnie już zlokalizowano bazę rajdu i park serwisowy, uczestnicy mistrzostw Europy przyjadą po rywalizacji w dwóch pierwszych rundach sezonu – Rajdzie Serras de Fafe (Portugalia, 10-12 marca) i Rajdzie Wysp Kanaryjskich (Hiszpania, 4-6 maja). ORLEN 79. Rajd Polski będzie także drugą odsłoną rywalizacji w krajowym czempionacie.

Walka o zwycięstwo w trzeciej rundzie FIA ERC 2023 rozpocznie się jeszcze przed ceremonią startu, zaplanowaną na 19 maja, na godzinę 17 w centrum Mikołajek. Tego samego dnia, o 12:30 ruszy odcinek kwalifikacyjny Baranowo (3,46 km). Jego wyniki zdecydują o kolejności startowej do pierwszego etapu imprezy – kluczowej w rajdach rozgrywanych na szutrze. Najszybsze załogi kwalifikacji będą mogły uniknąć „czyszczenia” trasy z luźnego, obniżającego przyczepność szutru. W programie pierwszego dnia zawodów jest także widowiskowa rywalizacja na torze Mikołajki Arena (2,5 km).

Harmonogram sobotniego etapu zawodów (20 maja) składa się z czterech oesów, z czego trzy będą pokonywane dwukrotnie. Pętlę otworzy najdłuższy w rajdzie OS Świętajno (18,54 km). Następnie załogi pojadą na zmodyfikowane warianty oesów Markowskie (13,53 km) i Wieliczki (17,35 km). Po przerwie na serwis pod Hotelem Gołębiewski w Mikołajkach zawodnicy ponownie pokonają trzy wymienione próby, a etap zakończą kolejnym starciem na torze Mikołajki Arena.

Niedziela w ORLEN 79. Rajdzie Polski stoi pod znakiem nowości. Finałowy etap rywalizacja przeniesie się na zachód od Mikołajek. Organizatorzy przygotowali cztery próby, na których załogi pojawią się po dwa razy. Na pobudkę zaplanowano zupełnie nowy oes Barczewo (10,73 km), po którym zawodników czeka kolejna nowość, czyli odcinek Biskupiec (12,3 km). W drodze powrotnej do Mikołajek przewidziano jeszcze starcia na oesach gmina Mrągowo (9,4 km) oraz Mikołajki (6,68 km), który stanowi całkowicie zmienioną wersję próby Mikołajki MAX (bez toru Mikołajki Arena). Finałową pętlę rajdu zakończy Power Stage.

Ceremonia zakończenia zawodów i rozdanie pucharów – od 18:15 na Rynku w Mikołajkach.

Łączna długość 16 odcinków specjalnych ORLEN 79. Rajdu Polski wynosi 182,06 km.

Gdzie kupić bilety?

Sprzedaż biletów i karnetów uprawniających do wstępu na tegoroczną edycję zawodów już ruszyła. Można je kupić >>TUTAJ<<.

Źródło: Wrota Warmii i Mazur

Pchał samochód "pod prąd". W kieszeni miał narkotyki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE