Stomil Olsztyn przegrał z Widzewem Łódź 0:2

Autor: Stomil Olsztyn Solidarni z Ukrainą. Stomil Olsztyn - Widzew Łódź

Punkty wyjechały z Olsztyna. Stomil przegrał z Widzewem

2022-03-04 23:47

W pierwszym domowym meczu po przerwie zimowej Stomil Olsztyn przegrał z Widzewem Łódź 0:2. Obie bramki dla drużyny gości zdobył Bartłomiej Pawłowski. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego obie drużyny wraz z olsztyńskim zespołem Enej stanęły do wspólnego zdjęcia na tle baneru z napisem „Nie dla wojny”. Piłkarze grali z błękitno-żółtymi opaskami na rękawach. Cały dochód ze sprzedaży biletów na ten pojedynek olsztyński klub przekaże potrzebującym na Ukrainie.

Faworytem piątkowego meczu była drużyna z Łodzi. Mimo tego, że przed tygodniem na własnym boisku uległa 2:5 Arce Gdynia, a Olsztynianie sprawili niespodziankę i zremisowali z Koroną Kielce 1:1.

- Porażka boli, ale nie będziemy się załamywać. Nasza gra wyglądała całkiem przyzwoicie, zwłaszcza w pierwszej połowie – mówi Adrian Stawski, trener Stomilu Olsztyn.

- Zespół ma podniesioną głowę. Teraz zaczynamy przygotowanie do następnego meczu i walczymy dalej. Terminarz nas nie rozpieszcza, gramy z mocnymi drużynami. Wiemy, że punktów nam brakuje i musimy wygrywać – podkreśla szkoleniowiec Dumy Warmii.

W przerwie meczu zasłużeni zawodnicy Stomilu Olsztyn – Janusz Bucholc i Piotr Skiba otrzymali podziękowania za grę dla Dumy Warmii.

Kolejne starcie Stomilu w sobotę 12 marca. O godz. 18. na wyjeździe podopieczni Adriana Stawskiego zagrają z ŁKS-em Łódź.

QUIZ. Popularne skróty. Niby znasz je wszystkie, ale czy wiesz, jak je poprawnie rozwinąć?