Prezydent Ełku sparodiowany. To odpowiedź mieszkańcw na podwyższenie opłat za śmieci

i

Autor: Screen z filmiku Prezydent Ełku sparodiowany. To odpowiedź mieszkańcw na podwyższenie opłat za śmieci

Prezydent Ełku sparodiowany. To odpowiedź ełczan na podwyższenie opłat za śmieci [WIDEO]

2020-05-29 18:02

Nagranie #Hot16Challenge2 prezydenta Ełku zostało sparodiowane. Odważny filmik został stworzony z inicjatywy ełczan niegodzących się na niesprawiedliwą metodę naliczania opłat za śmieci.

#Hot16Challenge2 prezydenta Ełku sparodiowane

O występie prezydenta Ełku w akcji #hot16challenge2 pisaliśmy w połowie maja. Nagranie opublikowane przez Tomasza Andrukiewicza na kanale YouTube obejrzało już niemal 12 tysięcy osób, a na Facebooku prawie 112 tysięcy. I choć początkowo w mediach społecznościowych pojawiało się mnóstwo pozytywnych komentarzy w odniesieniu do utworu prezydenta, dziś w sieci pojawiła się jego parodia. Wideo parodiujące rap Andrukiewicza zostało stworzone z inicjatywy ełczan niegodzących się na, według nich, niesprawiedliwą metodę naliczania opłat za śmieci.

Ełczanie, poprzez opublikowaną parodię, wyrażają swój sprzeciw wobec nowej uchwały śmieciowej, która ma wejść w życie już 1 czerwca 2020 roku. Nowy cennik, według nich, jest niesprawiedliwy i znacznie zawyżony. Mieszkańcy miasta płacący do tej pory 13,5 zł od osoby, po zmianach będą płacić 58 zł niezależnie od liczby osób mieszkających pod danym adresem. Zgodne z nową ustawą, opłaty za gospodarowanie odpadami mają być naliczane w zależności od progu dochodowego.

Zobacz też: Na te psy musisz mieć zezwolenie! Zobacz listę najgroźniejszych ras w Polsce

Opłaty za gospodarkę odpadami od 1 czerwca 2020 będą prezentować się następująco:

  • Gospodarstwo jednoosobowe, w którym dochód nie przekracza kwoty 1750 zł na rękę - opłata za śmieci wynosi 24,50 zł
  • Gospodarstwo domowe, w którym dochód na jednego członka nie przekracza kwoty 750 zł na rękę-opłata za śmieci wynosi 49 zł
  • Pozostałe gospodarstwa domowe - opłata za śmieci wynosi 58 zł.

Tomasz Andrukiewicz, po fali krytyki, jaka na niego spłynęła, postanowił wytłumaczyć mieszkańcom, kto podjął decyzję o podziale na 5 frakcji oraz skąd taka metoda naliczania opłat za śmieci.

- Nowy obowiązek segregacji wchodzi w Ełku z dniem 1 czerwca (kończy się wtedy 3-letnia umowa na odbiór i transport odpadów). Decyzję o segregacji w podziale na 5 frakcji podjął Sejm i Senat w oparciu o propozycję rządową. W innych krajach europejskich jest podział na 2-3 frakcje. Polska metoda jest najdroższa. Wszyscy będziemy się jej uczyli. Również ja. Przedstawiam podstawowe informacje o zmianach, kosztach i stawkach - wyjaśnia prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz.

Całą wypowiedź prezydenta obejrzycie na nagraniu poniżej:

Na stronie urzędu miasta pojawił się również artykuł wyjaśniający nowe zasady segregacji odpadów. Znajdziesz go >>TUTAJ<<

Zobacz jak bawią się malutkie rysie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE