W Olsztynie powstaną NOWE MAPY osiedlowe. Twórcami będą mieszkańcy

2021-05-06 9:54
Nowy projekt Miejskiego Ośrodka Kultury. Mieszkańcy Olsztyna stworzą osiedlowe mapy
Autor: Unsplash - Sylwia Bartyzel Nowy projekt Miejskiego Ośrodka Kultury. Mieszkańcy Olsztyna stworzą osiedlowe mapy

Miejski Ośrodek Kultury realizuje kolejny ciekawy projekt! Tym razem chodzi o stworzenie map olsztyńskich osiedli. Będą one o tyle wyjątkowe i niepowtarzalne, bo tworzone przez samych mieszkańców w oparciu o ich postrzeganie osiedla, skojarzenia, wspomnienia, osobiste i rodzinne historie.

Powstała już alternatywna mapa Olsztyna, teraz czas na osiedlowe mapy. Jak będą wyglądały? To wszystko zależy od samych uczestników projektu. - Na każdym osiedlu działania potrwają miesiąc: w dwa wybrane dni powszednie zaproponujemy bezpłatne warsztaty, adresowane zarówno do młodych, jak i dorosłych mieszkańców osiedla (8 warsztatów na każdym osiedlu), zaś w wybrane weekendy – spotkania integracyjne - informuje Miejski Ośrodek Kultury.

Projekt będzie realizowany na czterech olsztyńskich osiedlach wybranych przez mieszkańców. - Chcemy, by działania były jak najlepiej dostosowane do specyfiki i sytuacji danego osiedla. Dlatego jeśli chcielibyście warsztatowo spędzić z nami wakacje i współtworzyć mapę Waszego osiedla, dajcie nam znać - zwracają się do mieszkańców pracownicy MOK-u.

Raport z anteny 05.05, godz.10

Zgłaszać się do projektu można do 16 maja. Wystarczy napisać wiadomość na mail imprezy@mok.olsztyn.pl lub zadzwonić do działu animacji MOK: (89) 527 09 64. Więcej informacji o projekcie można znaleźć również TUTAJ.

Kultowe cytaty z polskich komedii. Wiesz, skąd pochodzą?

Pytanie 1 z 10
"Grzegorz Brzęczyszczykiewicz, Chrząszczyżewoszyce, powiat Łękołody"
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE