Powiększa się skład Kortowiady 2022! Znamy kolejną gwiazdę [AUDIO]

2022-02-01 12:00
Kortowiada - największe juwenalia w Polsce
Autor: Andrzej Brzozowski

Ubywa znaków zapytania dotyczących tegorocznej Kortowiady. Organizatorzy największych juwenaliów w Polsce ujawnili, że kolejną gwiazdą został Vito Bambino. Jego koncert odbędzie się na plaży kortowskiej 4 czerwca.

Vito Bambino jest czwartą z ujawnionych gwiazd 61. edycji Kortowiady. Dołączył on tym samym do Kaśki Sochackiej, Baranovskiego i Happysad.

Kortowiada 2022 Vito Bambino
Autor: RUSS UWM Kortowiada 2022 z Vito Bambino w składzie

- Minionego lata Polska nuciła utwór, który Vito Bambino nagrał z Darią Zawiałow i Dawidem Podsiadło. Wcześniej przebojem okazał się jego duet z Sanah, a na swoim koncie ma także nagranie zrealizowanie wspólnie z inną gwiazdą tegorocznej Kortowiady, czyli Kaśką Sochacką – mówi Daria Bruszewska-Przytuła rzeczniczka Kortowiady.

- Podstawowym składem, z którym związał się muzycznie jest Bitamina, zespół, z którym nagrał dotąd pięć albumów. Podczas koncertu w Kortowie Vito Bambino wystąpi jednak z solowym projektem, będącym, jak mówił w jednym z wywiadów sam muzyk, filią artystyczną Bitaminy.

Posłuchaj: Daria Bruszewska-Przytuła rzeczniczka Kortowiady 2022 – do składu muzycznego olsztyńskich juwenaliów dołącza Vito Bambino

Olsztyńskie juwenalia rozpoczną się w tym roku 1 czerwca i potrwają cztery dni. Na scenie główniej zaprezentuje się 15 artystów. Sprzedaż biletów na 61. edycję Kortowiady rozpocznie się 22 lutego. Karnety dla studentów UWM będą dostępne w niższych cenach.

Kortowiadę 2022 poleca Radio Eska.

II Bieg Mikołajów - Olsztyn 19 XII 2021 r.

QUIZ. Geograficzne rekordy świata. Nawet szkolna "szóstka" nie gwarantuje maksa

Pytanie 1 z 10
Gdzie znajduje się najwyższy wodospad na świecie?

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE