Policja rozpoczyna sezon wodny na jeziorach Mazur i Warmii. Patrole do końca września

2022-04-29 13:30
Policja rozpoczyna sezon wodny na jeziorach Mazur i Warmii. Patrole do końca września
Autor: KPP Mrągowo Policja rozpoczyna sezon wodny na jeziorach Mazur i Warmii. Patrole do końca września

W tym roku bezpieczeństwa na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, na jeziorach poza szlakiem i jeziorach Warmii będzie pilnowało 90 policjantów z partoli wodnych. Od soboty do końca września policjanci będą kontrolować m.in. trzeźwość sterników łodzi.

Koordynator służby na wodach i terenach przywodnych z wydziału prewencji KWP w Olsztynie aspirant Tomasz Kurstak powiedział PAP, że w tym roku jeziora i Zalew Wiślany będzie patrolowało 90 policjantów, to jest o 30 osób więcej, niż przed rokiem. Regularna służba na wodzie rozpocznie się w sobotę, bo majówka jest od lat inauguracją sezonu żeglarskiego na Mazurach. Patrole wodne będą pracować do końca września.

- Do lata będziemy zwiększali liczbę wodnych patroli w weekendy, w tygodniu, gdy nie będzie wielu żeglarzy, patroli będzie nieco mniej. Latem obsada będzie pełna - zapewnił Kurstak.

Policjanci z Warmii i Mazur mają do dyspozycji 30 łodzi (te, które będą pracować w majówkę, są już zwodowane) i sprzęt ratunkowy. Patrole wodne będą kontrolować uprawnienia sterników (na tych łodziach, na które są one wymagane) oraz trzeźwość sterników. Za sterowanie łodzią pod wpływem alkoholu sternik może zostać ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. zł i stracić uprawnienia.

Ponieważ majówkę na Mazurach chce spędzić wiele osób, policjanci zapowiedzieli też, że zwiększy się liczba partoli drogowych. Prędkość i styl jazdy będą kontrolowali nie tylko policjanci z radiowozów, ale też funkcjonariusze na motocyklach. Do patrolowania dróg będzie wykorzystywany także dron.

Najlepsze hity na maj 2022 - te piosenki umilą wiosnę!

Majówka to okres, kiedy mamy do czynienia z pierwszym wysypem kleszczy. Posłuchaj jak zabezpieczyć się przez nieprzyjemnymi skutkami ugryzień i chorób jakie przenoszą.

Listen to "O profilaktyce chorób przenoszonych przez kleszcze." on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE