Policyjny dron ŁAPAŁ PIRATÓW DROGOWYCH na krajowej szesnastce. Wkrótce kolejna akcja

2021-04-22 14:21

Policjanci już po raz kolejny przy pomocy drona patrolowali warmińsko-mazurskie drogi. Tym razem kontrole zostały przeprowadzone na DK 16 na odcinku od Barczewa w kierunku Mrągowa aż do granic powiatu olsztyńskiego. W wielu miejscach na tej trasie rozstawione były również patrole policyjne, wyposażone w laserowe mierniki prędkości. Nie obeszło się bez mandatów.

Akcję policjanci przeprowadzili we wtorek (20 kwietnia). Szczególnym nadzorem objęty został odcinek krajowej szesnastki od Barczewa w kierunku Mrągowa aż do granic powiatu. W wielu miejscach na tej trasie rozstawione były patrole policyjne, wyposażone w laserowe mierniki prędkości. Dodatkowym wsparciem był dla nich dron, który z powietrza obserwował kierowców, a uzyskane dzięki niemu informacje szybko trafiały do patroli na ziemi. 

- Korzystanie przez policjantów z drona jest uzależnione od warunków pogodowych i ograniczone czasowo, ze względu na warunki techniczne urządzenia. Jednak jak pokazały przeprowadzone działania, to wystarczyło do ujawnienia wykroczeń dotyczących m.in. wyprzedzania w miejscu niedozwolonym - informuje podkom. Rafał Prokopczyk, oficer prasowy olsztyńskiej policji.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z Twojego miasta i okolicy

Olsztyn. Nowy sposób policji na piratów drogowych. Patrolują drogi z powietrza

Podobnych akcji na drogach Warmii i Mazur będzie więcej. Policjanci już zapowiedzieli kolejne podobne patrole.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE