Plaga dziur na drogach w Olsztynie. Drogowcy mają ręce pełne roboty

i

Autor: pixabay.com Plaga dziur na drogach w Olsztynie. Drogowcy mają ręce pełne roboty

Komunikacja

Plaga dziur na drogach w Olsztynie. Drogowcy mają ręce pełne roboty

2023-03-17 7:44

Łatanie olsztyńskich dróg trwa. Jak podaje Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu udało się zlokalizować prawie 3 tys. ubytków, z czego załatanych zostało prawie 300. Zimowa aura i minusowe temperatury niestety nie ułatwiają zadania drogowcom.

Stan z 1 marca ujawnia, że ubytków na olsztyńskich drogach jest blisko 2700. Na ten moment udało się załatać prawie 300 dziur. ZDZiT stara się na bieżąco remontować drogi, jednak zimowa aura i minusowe temperatury nie ułatwiają zadania, a powodują powstawanie nowych ubytków przez wodę, która rozsadza nawet najmniejsze szczeliny.

– Jeśli chodzi o dostępność do materiałów, nie ma żadnych problemów. Obecnie usuwamy ubytki przy użyciu lanego asfaltu. W momencie kiedy wytwórnie masy bitumicznej rozpoczną produkcje, a mamy informacje, że taki materiał będzie dostarczany od około 20 marca, wówczas taka masa bitumiczna będzie wykorzystywana do łatania ubytków, co pozwoli na pewno przyśpieszyć te prace – mówi Michał Koronowski, rzecznik ZDZiT. – Jak się okazuje, dziurawe drogi nie są jedynie plagą Olsztyna, a stan dróg prezentuje się bardzo podobnie również w innych miastach – dodaje.

Posłuchaj: Michał Koronowski, rzecznik ZDZiT opowiada o działaniach związanych z łataniem ubytków na olsztyńskich drogach
Szybka jazda skończyła się wysokim mandatem. Grupa SPEED w akcji
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE