Ze sztyletem w ręku ODPRAWIAŁ EGZORCYZMY nad żoną. Chciał wypędzić z niej szatana

2022-05-04 9:36
Ze sztyletem w ręku ODPRAWIAŁ EGZORCYZMY nad żoną. Chciał wypędzić z niej szatana
Autor: KPP Pisz Ze sztyletem w ręku ODPRAWIAŁ EGZORCYZMY nad żoną. Chciał wypędzić z niej szatana

Policja zatrzymała 58-letniego mieszkańca Pisza, który od ponad 2 lat znęcał się psychicznie nad żoną. Wszczynał awantury, wyzywał małżonkę, a do tego odprawiał nad nią egzorcyzmy, chcąc wypędzić z jej ciała szatana. Robił to, trzymając w ręku własnoręcznie zrobiony sztylet.

Do Komendy Powiatowej Policji w Piszu przyszła kobieta, która zdecydowała się złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przez męża przestępstwa psychicznego znęcania się nad nią.

- Z relacji kobiety wynikało, że od ponad dwóch lat doświadczała przemocy ze strony męża. Małżonek nadużywał alkoholu pod wpływem, którego był agresywny i tracił kontrolę nad swoim zachowaniem. 58-letni sprawca przemocy bez powodu wszczynał awantury, wyzywając żonę, a do tego groził jej pozbawieniem życia. Odprawiał też nad nią egzorcyzm,y chcąc wypędzić z jej ciała szatana. Trzymał wówczas w ręku własnoręcznie zrobiony metalowy sztylet długości około 30 cm. Często odprawiał te egzorcyzmy w nocy, nie dając małżonce spać i nie licząc się z tym, że rano musi ona wstać do pracy. Zdarzało się, że pokrzywdzona zmuszona była nocować w samochodzie. Zgłaszająca była wyraźnie zmęczona sytuacją rodzinną i codzienną obawą o własne życie - informuje nadkom. Anna Szypczyńska, oficer prasowa KPP w Piszu.

Po przyjęciu zawiadomienia o przestępstwie policjanci zatrzymali sprawcę przemocy domowej i zabezpieczyli jego sztylet. Po zgromadzeniu materiału dowodowego 58-latek usłyszał zarzut psychicznego znęcania się nad żoną. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za znęcanie się nad najbliższymi grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Osiodłany koń galopował ulicami Świdnika. Policjanci gonili go radiowozem
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE