Pisz. Potrącił rowerzystę jadącego chodnikiem. Obaj mężczyźni ukarani [NAGRANIE]

2022-05-11 11:34
Pisz. Potrącił rowerzystę jadącego chodnikiem. Mężczyzna trafił do szpitala [NAGRANIE]
Autor: KPP Pisz Pisz. Potrącił rowerzystę jadącego chodnikiem. Mężczyzna trafił do szpitala [NAGRANIE]

Niebezpieczne zdarzenie miało miejsce na ulicy Warszawskiej w Piszu. Samochód osobowy potrącił rowerzystę jadącego chodnikiem. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala. Wszystko zostało zarejestrowane przez miejski monitoring. Nagranie możesz obejrzeć poniżej.

Do wypadku doszło we wtorek (10 maja) przed godziną 8.00. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem marki Hyundai włączał się do ruchu, wyjeżdżając z parkingu spod sklepu. Z jego prawej strony chodnikiem jechał rowerzysta, którego kierowca najwyraźniej nie zauważył. Nie ustąpił mu pierwszeństwa przejazdu i potrącił 83-letniego rowerzystę, który trafił do szpitala. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że nie doznał poważnych obrażeń.

CZYTAJ TEŻ: Przewozisz psa w aucie w ten sposób? To błąd! Możesz zapłacić nawet 3 tys. mandatu

Obaj mężczyźni to mieszkańcy Pisza. W chwili zdarzenia byli trzeźwi.

— Policjanci, wyjaśniając okoliczności tego zdarzenia, ustalili, że sprawcą kolizji jest kierujący samochodem, co potwierdziło nagranie pochodzące z kamery miejskiego monitoringu. Kierowca skorzystał z prawa do odmowy przyjęcia mandatu karnego. Oznacza to, że sprawa trafi do sądu. Rowerzysta poniesie natomiast konsekwencje jazdy rowerem po chodniku, co jest wykroczeniem — informuje nadkom. Anna Szypczyńska, oficer prasowa KPP w Piszu.

Pisz. Potrącił rowerzystę jadącego chodnikiem

Policja przypomina, że korzystanie z chodnika przez rowerzystę dozwolone jest wyjątkowo w następujących sytuacjach, gdy:

  • opiekuje się on osobą w wieku do 10 lat kierującą rowerem;
  • szerokość chodnika wzdłuż drogi, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością większą niż 50 km/h, wynosi co najmniej 2 m i brakuje wydzielonej drogi dla rowerów;
  • warunki pogodowe zagrażają bezpieczeństwu rowerzysty na jezdni (śnieg, silny wiatr, ulewa, gołoledź, gęsta mgła).
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE