Pisz. Kamienie i pręty na torach. O mały włos nie doszło do katastrofy kolejowej

2021-05-18 9:49
Pisz. Kamienie i pręty na torach. O mały włos nie doszło do katastrofy kolejowej
Autor: KPP Pisz Pisz. Kamienie i pręty na torach. O mały włos nie doszło do katastrofy kolejowej

O mały włos nie doszło do tragedii z udziałem szynobusa. A wszystko przez pręty i kamienie, które ktoś najprawdopodobniej specjalnie podrzucił na torowisko w okolicach mostu kolejowego w Piszu. Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają przyczyny i okoliczności zdarzenia.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (10 maja) po godzinie 21.00 w okolicach mostu kolejowego w Piszu. Szynobus jadący z Ełku w kierunku Olsztyna najechał na metalowe pręty i kamienie znajdujące się na torowisku. - Ktoś najwyraźniej zrobił to celowo. Pojazd został mocno uszkodzony. Pociągiem podróżowało kilka osób. Tym razem nikt nie ucierpiał, ale o mały włos nie doszło do tragedii i wykolejenia szynobusa - informuje nadkom. Anna Szypczyńska z biura prasowego piskiej policji.

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. - Prowadzą czynności w kierunku sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności od roku do 10 lat - dodaje nadkom. Anna Szypczyńska.

Raport z anteny 17.05, godz.10

Śledczy poszukują świadków, którzy posiadają jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia lub osób, które pozostawiły na torach metalowe pręty i kamienie. Wszelkie informacje w tej sprawie można przekazywać oficerowi dyżurnemu piskiej komendy, tel. 47 73 54 200.

CZYTAJ TEŻ: Pracodawca może przerwać Twój urlop. Jeżeli tego nie zrobisz, grozi ci kara!

Policjanci apelują też do rodziców, aby zwracali uwagę na to, gdzie bawią się ich dzieci. - Bywa, że spędzają czas na torach lub przechodzą przez torowisko w miejscach zabronionych. Niewykluczone, że pręty i kamienie na torowisku pozostawione zostały właśnie przez najmłodszych. Warto porozmawiać o tym z dziećmi, aby uniknąć potencjalnych tragedii - zauważają policjanci.

Sprawdź, czy dostaniesz się do straży granicznej. Test z pytaniami z poprzednich lat

Pytanie 1 z 17
Gdzie ma swoją siedzibę Europejski Trybunał Sprawiedliwości?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE