Pierwsza giełda winyli, płyt CD i kaset w Olsztynie! [WIDEO]

2020-01-27 18:30
Winyle
Autor: pixabay Stoisko z płytami winylowymi.

25 i 26 lutego w Galerii Warmińskiej odbyła się pierwsza, wielka giełda winyli, płyt CD i kaset. Kilkunastu wystawców liczących się w branży kolekcjonerów z całej Polski, przywiozło do Olsztyna ponad 20 tysięcy różnego rodzaju albumów.

Podczas weekendowej giełdy odwiedzający Galerię Warmińską, oprócz normalnych wydawnictw mogli kupić wszelkiego rodzaju nagrania studyjne, jak i zapisy koncertów, kompilacje i maxi single. Wśród dostępnych winyli, płyt CD i kaset, każdy mógł znaleźć coś dla siebie, ponieważ pojawiły się tam albumy reprezentujące wiele muzycznych gatunków: jazz, soul, funk, punk rock, metal we wszystkich jego odmianach, rock progresywny, alternatywny, blues, ambient, muzyka elektroniczna, grunge, rock and roll, country, folk, popu synthpop, new romantic i wiele, wiele innych.

Wszystkie płyty winylowe, CD i kasety były estetycznie rozłożone na specjalnie przygotowanych stanowiskach w atrium Galerii tak, by odwiedzający mogli w łatwy i wygodny sposób je oglądać. Ponieważ kolekcjonerzy o muzyce, którą się pasjonują wiedzą wszystko, można było  ich podpytać o różne ciekawostki muzyczne, muzyków i wydarzenia. My zapytaliśy niektórych z nich czy kolekcjonowanie płyt czy kaset, to pasja? 

Zdecydowanie to jest pasja! Ja odziedziczyłem swoją pasję po ojcu, z którym aktualnie handluję. Jest w tym pewna magia jak się słucha takiej dobrej muzyki z takiego nośnika. Trzeba po prostu usiąść i poświęcić tę chwilę na muzykę, to nie jest po prostu słuchanie w biegu. Można się przy tym odprężyć i faktycznie jest przy tym sporo zabawy. 

Takie lub podobne zdanie mieli wszyscy wystawcy, którzy przyjechali do Olsztyna, by dzielić się z nami dobrą muzyką. Melomanów i kolekcjonerów nie brakuje na Warmii i Mazurach - można było to zauważyć po wysokiej frekfencji osób, które chętnie oglądały i kupowały albumy. Miejmy nadzieję, że to było pierwsze, ale nie ostatnie takie wydarzenie w stolicy naszego województwa. Czekamy na kolejną giełdę winyli, płyt CD oraz kaset w Olsztynie. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE