Ostróda: Nowoczesne wiaty przystankowe. Naładujesz telefon i napoisz psa [WIZUALIZACJE]

2020-05-22 8:44 agada

W Ostródzie pojawią się wkrótce nowe wiaty przystankowe. Miasto pokazało wstępne wizualizacje. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, zostaną wymienione jeszcze przed okresem jesienno-zimowym. Więcej przeczytasz na ESKA Olsztyn.

Nowe wiaty przystankowe w Ostródzie. Jak będą wyglądać?

Nowe wiaty przystankowe w Ostródzie miałyby nawiązywać kolorystyką do nowych autobusów. Miasto chce, by były stabilne, trwałe, ale również z możliwością łatwego montażu. Przystanki miałyby służyć nie tylko do oczekiwania na autobus, ale też zapewnić dodatkowe funkcjonalności. Mieszkańcy mogliby dowiedzieć się, co dzieje się w mieście dzięki miejscu przygotowanym na plakaty, ulotki czy ankiety. Pojawiłoby się także miejsce na apteczkę, tablicę sensoryczną dla małych dzieci, możliwość ładowania telefonu oraz miejsce na miskę na wodę dla zwierząt.

- Przystanki w pierwszym etapie będą wersją podstawową - konstrukcja, ściany, zadaszenie. W przyszłości będą mogły być rozbudowywane o elementy dodatkowych funkcjonalności. Projekt wiaty będzie projektem kompletnym obejmującym wszystkie elementy. Chcemy uniknąć sytuacji, kiedy będzie możliwość zamontowania wyświetlacza elektronicznego lub paneli fotowoltaicznych, a nasz przystanek nie ma przewidzianego kanału na przewody. - informuje UM w Ostródzie.

O ostatecznym wyglądzie wiat zadecydują mieszkańcy Ostródy. Będą mogli np. zasugerować zamiast ścianki zielonej, ściankę z cegłą. Miasto myśli również o zamieszczeniu na przystankach zagadek i ciekawostek o Ostródzie, a nawet wykorzystanie ich do gry miejskiej.

- Mamy nadzieję, że nowe wiaty przystankowe staną się nie tylko miejscem chroniącym przed deszczem i będą służyć nie tylko komunikacji publicznej (przejazdy), lecz także komunikacji społecznej integrującej mieszkańców Ostródy. - dodają władze miasta.

Dziki na starówce w Olsztynie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.