Ostróda. Autobus miejski potrącił rowerzystkę. Zobacz nagranie z wideorejestratora!

2022-05-19 14:08
Ostróda. Autobus miejski potrącił rowerzystkę. Zobacz nagranie z wideorejestratora!
Autor: KPP Ostróda Ostróda. Autobus miejski potrącił rowerzystkę. Nagranie z wideorejestratora

Niebezpieczny wypadek w Ostródzie. Kierująca autobusem miejskim potrąciła rowerzystkę. W wyniku upadku pokrzywdzona doznała obrażeń ciała w postaci złamania lewego barku. Całe zdarzenie zostało nagrane przez rejestrator zamieszczony w pojeździe.

W minioną środę (18 maja) około godziny 13.00 na ulicy 11 Listopada w Ostródzie doszło do groźnego wypadku. Jak informuje policja, 33-letnia kierująca autobusem miejskim podczas wykonywania manewru wyprzedzania nie zachowała należytej ostrożności, w wyniku czego potrąciła 59-letnią rowerzystkę, która była w trakcie zmiany pasu ruchu.

Pokrzywdzona doznała obrażeń ciała w postaci złamania lewego barku.

Ostróda. Autobus miejski potrącił rowerzystkę

Obie kierujące były trzeźwe. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

- Pamiętajmy, że niechronionych uczestników ruchu drogowego do których zaliczamy pieszych czy rowerzystów, tak jak wskazuje nazwa, nie chronią pasy bezpieczeństwa, zaawansowane systemy bezpieczeństwa czy karoseria samochodu. Chroni go jedynie własne ciało i zdrowy rozsądek. W konfrontacji z samochodem na drodze ma on minimalne szanse, by wyjść z niej bez szwanku. Bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu zależy w dużej mierze od rozsądku, rozwagi i wyobraźni pozostałych kierujących - przypomina policja.

Rozpoznasz te tablice rejestracyjne? O maksymalną liczbę punktów łatwo nie będzie! [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Samochód z tablicą rejestracyjną BL pochodzi z:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE