Objazd

i

Autor: fot. Robert Klonowski/Eurozet

Olsztyńskie tramwaje. Duże zmiany jeszcze w tym tygodniu [AUDIO]

2022-05-11 16:22

Wykonawca rozbudowy olsztyńskiej tramwajowej infrastruktury wielkimi krokami zbliża się do rozpoczęcia budowy estakady między ulicami Krasickiego a Synów Pułku. Kolejne prace w tym kierunku wymagają zmiany organizacji ruchu w pobliżu planowanego obiektu.

SPOSOBY NA TANIE WAKACJE W POLSCE [PORADNIK] | ESKA XD - Radio Eska #48

Zmiana organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania ulic Krasickiego i Synów Pułku

W związku z Rozbudową linii tramwajowych w Olsztynie, Generalny Wykonawca inwestycji od godz. 22-giej w piątek 13. maja planuje wprowadzić istotne zmiany w organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania ulic Krasickiego i Synów Pułku.

Na skrzyżowaniu nastąpi korekta pasów ruchu oraz zmiana programu sygnalizacji świetlnej. Ruch po ul. Synów Pułku, na odcinku od skrzyżowania z ul. Krasickiego do zjazdu do ZDW odbywać będzie się dwukierunkowo po jednej jezdni (od strony ogrodów działkowych – mówi Patryk Pulikowski z olsztyńskiego ratusza. – Przystanek autobusowy „Synów Pułku (Krasickiego)” powróci do pierwotnej lokalizacji, a przystanek „Synów Pułku” zostanie wyznaczony na ulicy Krasickiego przed skrzyżowanie z ulicą Synów Pułku. Do ul. Murzynowskiego ciąg pieszy zostanie wyznaczony przy parkingach osiedla Nagórki. Wszystkich uczestników ruchu prosimy o szczególną uwagę.

Posłuchaj: o zmianach mówi Patryk Pulikowski z olsztyńskiego ratusza

Znasz te zabytki? Sprawdź, czy wiesz skąd pochodzą [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Największy zamek na świecie pod względem powierzchni znajduje się w:
Zmiany w organizacji ruchu

i

Autor: Urząd Miasta Olsztyn Organizacja ruchu: Krasickiego i Synów Pułku

Rozbudowa sieci tramwajowej w Olsztynie rozpoczęła się w 2021 roku, a ma zakończyć się w trzecim kwartale 2023. miasto zyska ponad 6km torowisk, a linie połączą Pieczewo z centrum miasta.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE