Olsztyńskie morsy znowu w akcji. Mikołajkowa kąpiel na rzecz zwierząt ze schroniska w Tomarynach [AUDIO]

2022-12-06 21:01

W Olsztynie nad jeziorem Ukiel odbyła się 7. edycja akcji Kąpiących się Zimą podhasłem Mikołajkowa Charytatywna Kapiel. Tym razem celem była zbiórka jedzenia i akcesoriów dla czworonogów ze schroniska w Tomarynach.

Jak co niedzielę olsztyńskie morsy spotkały się nad jeziorem Ukiel. Tym razem, jak co roku, mikołajkowa akcja została połączona ze zbieraniem karmy dla bezdomnych zwierząt ze schroniska w Tomarynach. Na miejscu pojawiło się dużo osób, nie tylko morsujących, ale i tych chcących wesprzeć akcję. Mimo zimna, całemu wydarzeniu towarzyszyła gorąca i wesoła atmosfera.

-Atmosfera musi być tutaj gorąca i taka też jest. Jak co tydzień się spotykamy, staramy się wprowadzać tu maksymalnie dużo ciepła, uśmiechu i radości, żeby te wejścia były też trochę bardziej łagodniejsze. -Zabawa jest przednia, ale najbardziej przedni to jest nasz cel, szczytny cel - zbieranie karmy dla bezdomniaczków w Tomarynach. Czasy są jakie są, ale zwierzątka też chcą żyć i staramy się jak możemy. Zachęcamy wszystkich do zabawy, jak nie w tym to w przyszłym roku - mówili członkowie Kąpiących się Zimą.

Quiz. Jak dobrze znasz przysłowia świąteczne

Pytanie 1 z 8
Kiedy Gody jasne, to:

Pierwsza akcja dedykowana czworonogom odbyła się w 2016 roku. Od tego czasu zyskuje coraz większy rozgłos. Podczas ostatniej 6. edycji udało się zebrać ponad 3 tony jedzenia. Wydarzenie odbyło się z eskowym wsparciem.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE