Olsztyński amfiteatr w remoncie. Wkrótce pojawia się nowe siedzenia [AUDIO,ZDJĘCIA]

2020-12-31 12:42

Trwają prace w olsztyńskim amfiteatrze nieopodal Zamku Kapituły Warmińskiej. Oszczędności zgromadzone na koniec roku przez Miejski Ośrodek Kultury pozwoliły instytucji na inwestycję w obiekt. Wydarzenia, które się nie odbyły, nie wygenerowały części kosztów. Amfiteatr zyska nowe siedzenia. Prace zakończą się w połowie stycznia.

Najpopularniejsze lakiery samochodowe | ESKA XD - Prosto z salonu #13

Dziesiątki wydarzeń każdego roku odbywają się w tym wyjątkowym miejscu. W obecnym kształcie amfiteatr został oddany do użytku w 2008 roku. Upływający czas sprawia, że niektóre z jego elementów wymagają odnowienia. Tak dzieje się w tym roku m.in. z widownią.

Chcieliśmy oszlifować i odmalować stare siedziska, ale okazały się tak zniszczone, że trzeba je wymienić - mówi zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie, Aneta Kasperek-Palińska. -Nowe elementy widowni powinny być gotowe do odbioru ostatniego dnia tego roku. Natomiast ich montaż ma się zakończyć w połowie stycznia. Siedziska zostaną zabezpieczone odpornym na warunki atmosferyczne lakierem szkutniczym - substancją, jakiej używa się do konserwacji jachtów.

Posłuchaj: mówi zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie Aneta Kasperek-Palińska

Jako że amfiteatr jest objęty nadzorem konserwatorskim, nowe ławeczki będą w założeniu takie same, jak dotychczasowe. Realizowane prace kosztują niemal 220 tys. złotych.

To niejedyna inwestycja w amfiteatr, jakiej podjął się w tym roku Miejski Ośrodek Kultury. W pierwszej połowie roku został zrealizowany duży projekt z 85-procentowym unijnym wsparciem. Jego głównym elementem było wyposażenie obiektu w nowoczesne nagłośnienie i oświetlenie sceniczne.

Metamorfozę przeszła też sala kameralna pod główną widownią. Została wygłuszona, został zamontowany system do podwieszania sprzętu, zyskała bardziej teatralny charakter. Dodatkowo została wydzielona szatnia, a w foyer jest miejsce na mini galerię. Poza tym został rozbudowany monitoring obiektu oraz zainstalowane kamery służące liczeniu widzów. Olsztyński obiekt może pomieścić 1200 osób.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE