Olsztyńska Urania pnie się w górę. Kopuła coraz bliżej [ZDJĘCIA]

2022-05-15 21:20

Powraca charakterystyczny element olsztyńskiego krajobrazu. Nie taka sama, ale nawiązująca do dawnej, kopuła Uranii. Na placu budowy rośnie specjalne rusztowanie, a montaż kopuły ma rozpocząć się lada dzień.

Olsztyn. Rozbudowa linii tramwajowych i modernizacja HWS Urania

Kopuła Uranii

Trwa modernizacja olsztyńskiej hali widowiskowo-sportowej. Jednym z kluczowych elementów przebudowy hali jest powstanie kopuły. Sam demontaż starej konstrukcji był nie lada wyzwaniem. Aktualnie wykonawca prac przygotowuje się do odtworzenia charakterystycznego dachu Uranii, a na placu budowy rośnie specjalne rusztowanie. Montaż kopuły ma rozpocząć się w połowie tygodnia.

Wykonawca zauważalnie pnie się do góry - mówi dyrektor Wydziału Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta Olsztyna, Krzysztof Śmieciński. - Rusztowanie będzie wysokie na niespełna 30 metrów. Powstanie tylko na środku głównej części hali i będzie służyć połączeniu elementów konstrukcyjnych kopuły. Wśród realizowanych prac są m.in. te związane z wykonywaniem żelbetowych konstrukcji obiektów, zewnętrznych sieci, czy gruntowego wymiennika ciepła.

QUIZ: Radio, winyle i kasety w PRL-u. Czego się wtedy słuchało?

Pytanie 1 z 10
W utworze „Aqualung” Jethro Tull, wielkim przeboju początku lat 70., padają słowa - Czuję się jak:
Wykonawca pnie się ku górze

i

Autor: Urząd Miasta Olsztyn Rusztowanie na placu budowy Uranii

Nowoczesna Urania

W głównej bryle przebudowanej Uranii zlokalizowane będzie wielofunkcyjne boisko, wykorzystywane m.in. w rozgrywkach siatkarskich, piłki ręcznej, koszykówki, tenisa ziemnego, tenisa stołowego, badmintona, futsalu, boksu. Z nią będą połączone kolejne, mniejsze z salą treningowo-rozgrzewkową z widownią na 500 osób, sala podnoszenia ciężarów, judo, siłownia oraz zaplecze sanitarno–szatniowo-rehabilitacyjne z pomieszczeniami dla zawodników, sędziów, trenerów, cheerleaderek. Powstanie także lodowisko zewnętrzne i podziemny parking.

Kontrakt ma wartość prawie 195 mln złotych, z czego ponad 130 mln to dofinansowanie unijne.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE