Olsztyńska poliklinika. Rozbudowa zakładu radioterapii zakończona! [ZDJĘCIA]

2021-02-16 22:06

Zakończyła się rozbudowa i modernizacja zakładu radioterapii w Warmińsko – Mazurskim Centrum Onkologii Szpitala MSWiA z w Olsztynie. Ośrodek w poliklinice jest jedynym tak innowacyjnym miejscem w regionie. Wyróżnia się także na tle kraju. Zakład radioterapii wzbogacił się o zmodernizowany budynek i nowy sprzęt, który daje możliwości jeszcze bardziej precyzyjnego leczenia nowotworów.

Olsztyn. Weekend otwarcia - lodowiska miejskie oblężone

Kompleksowa terapia pacjentów onkologicznych w szpitalu MSWiA w Olsztynie jest już możliwa. Rozbudowany zakład radioterapii został oficjalnie otwarty.

Warmińsko-Mazurskie Centrum Onkologii zyskało nowy sprzęt, który daje możliwości jeszcze bardziej precyzyjnego leczenia nowotworów. Z zakładu radioterapii w olsztyńskiej Poliklinice korzysta co roku około 2 tysięcy pacjentów. Modernizacja kosztowała prawie 42 miliony złotych.

Nasz nowy akcelerator posłuży głównie do dalszego rozwoju technik stereotaktycznych w ośrodku. Techniki te są odpowiedzią na wyzwania współczesnej radioterapii, ukierunkowanej na leczenie bardzo małych zmian nowotworowych. Umożliwiają też często zastąpienie dotychczas stosowanych metod leczenia operacyjnego mniej inwazyjną radioterapią w leczeniu małych guzów pierwotnych czy przerzutowych np. w wątrobie, płucach, mózgu, węzłów chłonnych – mówi dr n. med. Ewa Wasilewska-Teśluk. Ośrodek dysponuje teraz także nowoczesnym sprzętem do brachyterapii.

Posłuchaj: kierownik zakładu radioterapii Ewa Wasilewska-Teśluk
Sonda
Uczniowie powinni wrócić do szkoły w lutym 2021?

Po minionym roku mamy potężne zaległości diagnostyczne i profilaktyczne – przyznał podczas otwarcia ośrodka  wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski. Dziś wymieniany sprzęty 10-letnie i już dziś widzimy, że powinniśmy te okresy skrócić -dodaje minister.

Z zakładu radioterapii w olsztyńskiej Poliklinice korzysta co roku około 2 tysięcy pacjentów. Modernizacja kosztowała prawie 42 miliony złotych.