Olsztyńska poliklinika. Rozbudowa zakładu radioterapii zakończona! [ZDJĘCIA]

2021-02-16 22:06

Zakończyła się rozbudowa i modernizacja zakładu radioterapii w Warmińsko – Mazurskim Centrum Onkologii Szpitala MSWiA z w Olsztynie. Ośrodek w poliklinice jest jedynym tak innowacyjnym miejscem w regionie. Wyróżnia się także na tle kraju. Zakład radioterapii wzbogacił się o zmodernizowany budynek i nowy sprzęt, który daje możliwości jeszcze bardziej precyzyjnego leczenia nowotworów.

Olsztyn. Weekend otwarcia - lodowiska miejskie oblężone

Kompleksowa terapia pacjentów onkologicznych w szpitalu MSWiA w Olsztynie jest już możliwa. Rozbudowany zakład radioterapii został oficjalnie otwarty.

Warmińsko-Mazurskie Centrum Onkologii zyskało nowy sprzęt, który daje możliwości jeszcze bardziej precyzyjnego leczenia nowotworów. Z zakładu radioterapii w olsztyńskiej Poliklinice korzysta co roku około 2 tysięcy pacjentów. Modernizacja kosztowała prawie 42 miliony złotych.

Nasz nowy akcelerator posłuży głównie do dalszego rozwoju technik stereotaktycznych w ośrodku. Techniki te są odpowiedzią na wyzwania współczesnej radioterapii, ukierunkowanej na leczenie bardzo małych zmian nowotworowych. Umożliwiają też często zastąpienie dotychczas stosowanych metod leczenia operacyjnego mniej inwazyjną radioterapią w leczeniu małych guzów pierwotnych czy przerzutowych np. w wątrobie, płucach, mózgu, węzłów chłonnych – mówi dr n. med. Ewa Wasilewska-Teśluk. Ośrodek dysponuje teraz także nowoczesnym sprzętem do brachyterapii.

Posłuchaj: kierownik zakładu radioterapii Ewa Wasilewska-Teśluk
Sonda
Uczniowie powinni wrócić do szkoły w lutym 2021?

Po minionym roku mamy potężne zaległości diagnostyczne i profilaktyczne – przyznał podczas otwarcia ośrodka  wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski. Dziś wymieniany sprzęty 10-letnie i już dziś widzimy, że powinniśmy te okresy skrócić -dodaje minister.

Z zakładu radioterapii w olsztyńskiej Poliklinice korzysta co roku około 2 tysięcy pacjentów. Modernizacja kosztowała prawie 42 miliony złotych.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE