Olsztyn. Zajęcia na UWM zostały ZAWIESZONE! Rektor uczelni opublikował komunikat

2021-03-01 7:35
Olsztyn. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski zawiesił zajęcia na czas lockdownu
Autor: UWM Olsztyn Olsztyn. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski zawiesił zajęcia na czas lockdownu

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski zawiesił zajęcia na czas regionalnego lockdownu. Taką decyzję podjął rektor uczelni prof. Jerzy Przyborowski. Co to oznacza dla studentów? Czy część zajęć odbędzie się w formie zdalnej czy wszystkie zostaną zrealizowane w późniejszym terminie? O szczegółach przeczytasz w artykule.

Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego prof. Jerzy Przyborowski poinformował w komunikacie o zawieszeniu zajęć dydaktycznych w siedzibie uczelni na czas od 1 do 14 marca. Powodem takiej decyzji jest bardzo trudna sytuacja epidemiczna w Olsztynie i w regionie.

"Zawieszam zajęcia dydaktyczne zaplanowane do realizacji w siedzibie uczelni na okres dwóch tygodni, tj. do 14 marca 2021 roku. Na wniosek koordynatorów przedmiotów dziekani wydziałów, dyrektorzy SZP i filii w porozumieniu z prorektorem ds. kształcenia proszeni są o podjęcie decyzji o prowadzeniu tych zajęć online lub o przesunięciu ich realizacji na późniejszy okres. Zawieszenie nie dotyczy kierunku lekarskiego oraz kierunku pielęgniarstwo realizowanego w SZP." – czytamy w komunikacie prof. Przyborowskiego opublikowanym na stronie uczelni.

Przypomnijmy, że decyzją rządu od poniedziałku (1 marca) klasy I-III szkół podstawowych powracają do zdalnej formy prowadzenia lekcji. Ponadto od soboty (27 lutego) w woj. warmińsko-mazurskim obowiązuje tzw. regionalny lockdown. Na co najmniej dwa tygodnie zamknięte zostają galerie handlowe, hotele, kina, teatry czy baseny. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule: Nowe obostrzenia TYLKO na Warmii i Mazurach! Co będzie obowiązywało od 27.02.2021? [LISTA]

Raport z anteny 26.02, godz.10
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE