Olsztyn. WYŻSZE CENY biletów komunikacji miejskiej! Jest jednak sposób, by zapłacić mniej

i

Autor: UM Olsztyn - M. Kierul Olsztyn. WYŻSZE CENY biletów komunikacji miejskiej! Jest jednak sposób, by zapłacić mniej

Olsztyn. WYŻSZE CENY biletów komunikacji miejskiej! Jest jednak sposób, by zapłacić mniej

2022-01-20 8:35

Ceny biletów na przejazdy komunikacją zbiorową w Olsztynie mają wzrosnąć. Wszystko przez podwyżki stawek za energię elektryczną, gaz, paliwo oraz szalejącą inflację. Do tego zmiany w systemie podatkowym i rosnące płace minimalne. Jest jednak sposób, by za bilety zapłacić mniej. Co trzeba zrobić? Szczegóły w artykule.

Zmianą opłat za przejazdy komunikacją zbiorową w Olsztynie zajmą się radni podczas styczniowej Rady Miasta. W przygotowanej uchwale zaplanowany został wzrost cen jednorazowych biletów olsztyńskiej komunikacji. Zamiast dotychczasowych 3,40 zł, od początku II kwartału opłata wynosiłaby 4 złote. Proporcjonalnie mają wzrosnąć także ceny biletów czasowych – 30-, 45- i 90-minutowych.

Jest jednak sposób, by uniknąć większych opłat za jednorazowe przejazdówki. Wystarczy mieć Olsztyńską Kartę Miejską i korzystać z funkcji elektronicznej portmonetki. Wówczas za bilet kupiony przy pomocy OKM zapłacimy tyle samo, co dotychczas – 3,40 zł za jednorazowy przejazd.

Co ważne, nie zmienią się ceny biletów sieciowych oraz 30-dniowych. Imienne bilety tego typu od 2017 roku kosztują 80 złotych. Przypomnijmy, że wówczas cena została obniżona z 88 złotych, a jeszcze wcześniej – przed końcem 2015 roku - sieciowy bilet kosztował aż 110 złotych.

— Zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze nie wyrobili Olsztyńskiej Karty Miejskiej i nie korzystają z tego narzędzia, do złożenia odpowiedniego wniosku. Wystarczy wejść na stronę OKM – kartamiejska.olsztyn.eu. Tam można znaleźć wszelkie informacje na temat funkcjonowania karty — informuje ratusz.

Dzięki elektronicznej portmonetce Olsztyńskiej Karty Miejskiej można także płacić za postój w strefie parkowania. Natomiast sama OKM ma także dodatkową funkcję – rejestracji czasu pobytu dziecka w przedszkolu. W przyszłości oferta OKM będzie mogła być także rozszerzona o inne usługi.

Sedno Sprawy - Jarosław Krajewski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE