Olsztyn. Wypadek na ul. Pstrowskiego. Nastolatki na hulajnodze przejechały na czerwonym świetle

i

Autor: pexels.com Olsztyn. Wypadek na ul. Pstrowskiego. Nastolatki na hulajnodze przejechały na czerwonym świetle

Olsztyn. Wypadek na ul. Pstrowskiego. Nastolatki na hulajnodze przejechały na czerwonym świetle

2022-10-10 14:34

Niebezpieczne zdarzenie na ulicy Pstrowskiego w Olsztynie. Nastoletnia dziewczyna, jadąc hulajnogą elektryczną wraz z pasażerką, przejechała przez oznakowane przejście dla pieszych na czerwonym świetle. Po chwili straciła panowanie nad jednośladem i wraz z koleżanką upadły na chodnik. Okazało się, że obie były pod wpływem alkoholu.

Do wypadku doszło w piątek (7 października). Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 16-letnia dziewczyna, jadąc hulajnogą elektryczną wraz z pasażerką, zignorowała sygnał nadawany przez sygnalizator i przejechała przez oznakowane przejście dla pieszych na czerwonym świetle. Następnie straciła panowanie nad jednośladem i wraz z koleżanką upadły na chodnik. W wyniku zdarzenia 17-letnia pasażerka uderzyła w barierkę. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. 

Okazało się, że nastolatki były pod wpływem alkoholu. Badanie policyjnym alkomatem wykazało obecność w organizmie 16-latki ponad jeden promil alkoholu. Ponadto nieletnia próbowała wprowadzić w błąd funkcjonariuszy, podając wielokrotnie fałszywe dane osobowe.

Ostatecznie obie dziewczyny zostały przekazane pod opiekę rodziny. Policjanci z interwencji sporządzili dokumentację, która trafi do sądu rodzinnego i nieletnich. 16-latka odpowie za kierowania hulajnogą w stanie nietrzeźwości, przejazd na czerwonym świetle, przewożenie hulajnogą pasażerki oraz wprowadzenie w błąd funkcjonariuszy co do swojej tożsamości.

Olsztyn. Mistrz parkowania zatarasował cały chodnik
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE