Olsztyn. Wjechał na skrzyżowanie na czerwonym. Zderzyły się trzy auta

i

Autor: KMP Olsztyn Olsztyn. Wjechał na skrzyżowanie na czerwonym. Zderzyły się trzy auta

Olsztyn. NA CZERWONYM wjechał na skrzyżowanie. Policja publikuje nagranie [WIDEO]

2021-02-04 12:26

Od rana na drogach Olsztyna panują trudne warunki. Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w rejonie skrzyżowania Limanowskiego i Paderewskiego. Kierowca osobowej skody zignorował czerwone światło i doprowadził do zderzenia trzech aut. Na szczęście ucierpiały tylko samochody. Policja ku przestrodze opublikowała w sieci nagranie.

Olsztyn. Wypadek na skrzyżowaniu ul. Limanowskiego i Paderewskiego. Zderzyły się trzy auta

Kolizja trzech aut miała miejsce w czwartek (4 lutego) rano. Oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w rejonie skrzyżowania ul. Limanowskiego i Paderewskiego w Olsztynie. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący osobową skodą nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej nadającej sygnał czerwony i uderzył w dwa inne pojazdy. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie trafił do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że kierowcy biorący udział w kolizji byli trzeźwi - informuje sierż. Andrzej Jurkun, oficer prasowy KMP w Olsztynie.

Zobacz też: Zawodowy kierowca wjechał pod prąd na S7. Jak do tego doszło? Zobacz WIDEO!

Policjanci w związku ze spowodowaniem przez 39-letniego kierującego osobową skodą zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym skierowali sprawę do sądu. Ponadto zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Olsztyn. Wjechał na skrzyżowanie na czerwonym

Pogoda w ostatnim czasie zdecydowanie nie sprzyja kierowcom. Dlatego policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności. Kierowcy powinni zwrócić uwagę, że opady śniegu powodują, że nawierzchnia w wielu miejscach jest śliska. Prędkość dopuszczalna w czasie trudnych warunków drogowych nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną.

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 17
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE