Olsztyn. Rozpędzona ciężarówka wjechała w osobówkę i sygnalizator świetlny [WIDEO]

2021-07-23 11:01
Olsztyn. Rozpędzona ciężarówka wjechała w osobówkę i synalizator świetlny
Autor: KMP Olsztyn Olsztyn. Rozpędzona ciężarówka wjechała w osobówkę i synalizator świetlny

Niebezpieczne zdarzenie na skrzyżowaniu ulic Towarowa/Składowa w Olsztynie. Kierowca ciężarówki z powodu nadmiernej prędkości wjechał w samochód osobowy oraz sygnalizację świetlną. Mimo poważnych okoliczności nikomu nic poważnego się nie stało. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu.

Do wypadku doszło w minioną środę (21 lipca) w południe na skrzyżowaniu ulic Towarowa/Składowa. Kierujący ciężarowym Manem wraz z naczepą na skutek niedostosowania prędkości do panujących warunków ruchu najechał na tył osobowego citroena oraz na sygnalizację świetlną.

- Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, choć nie było to jednoznaczne na początku, kto siedział za kierownicą ciężarowego mana. 53-letni mężczyzna próbował wmówić funkcjonariuszom, że za kierownicą w chwili zdarzenia siedziała inna osoba – zapis z kamer monitoringu mówił jednak co innego. Okazało się, że 57-latek miał powody, aby próbować wprowadzić w błąd interweniujących funkcjonariuszy, ponieważ w policyjnej bazie danych figurował jako osoba nieposiadająca uprawnień do kierowania pojazdami – zostały one mu zatrzymane w 2010 roku w związku z kierowaniem w stanie nietrzeźwości - informuje podkom. Rafał Prokopczyk, oficer prasowy olsztyńskiej policji.

Samochodem osobowym podróżowało łącznie osiem osób. Na szczęście nikt nie został ranny i skończyło się jedynie na ogólnych potłuczeniach. Obaj kierowcy w chwili zdarzenia byli trzeźwi. Pojazd kierowany przez 53-letniego mężczyznę nieposiadającego uprawnień został odholowany i zabezpieczony na policyjnym parkingu.

Olsztyn. Pędząca ciężarówka wjechała w osobówkę

W obsłudze zdarzenia brali również udział funkcjonariusze Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego, których zadaniem było przeprowadzenie kontroli drogowej kierującego ciężarówką pod kątem naruszeń ustawy o transporcie drogowym. W tym celu zgrane i zabezpieczone zostały zapisy z tachografu oraz kart kierowców. - W wyniku kontroli na jaw wyszły nowe fakty: kierujący posiadał przy sobie dwie karty kierowcy, stwierdzono brak ukończenia obowiązkowego szkolenia okresowego kierowców zawodowych, brak orzeczenia lekarskiego i psychologicznego o braku przeciwwskazań do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy. Ponadto 57-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem, a jego karta kierowcy straciła ważność - podaje olsztyńska policja.

Utrudnienia na miejscu zdarzenia trwały przez kilka godzin. 57-latek odpowie za spowodowanie kolizji drogowej, a także za kierowanie autem bez wymaganych uprawnień. Dodatkowo z naruszeń przepisów z zakresu transportu drogowego stwierdzonych podczas kontroli przeprowadzone zostanie odrębne postępowanie administracyjne.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE