Podsumowanie Wielkanocnych działań Banku Żywności

i

Autor: Bank Żywności Olsztyn

charytatywnie

Olsztyn. Podsumowanie Wielkanocnych działań Banku Żywności

2023-03-29 17:23

Bank Żywności jak zawsze w okresie Wielkanocnym organizuje zbiórki jedzenia dla tych najbardziej potrzebujących. Mimo trudnej sytuacji ekonomicznej w kraju, w tym roku udało się zebrać ponad 16 ton żywności w naszym regionie.

Z okazji Wielkanocy olsztyński Bank Żywności jak zawsze zorganizował zbiórkę jedzenia. W województwie Warmińsko-Mazurskim przeprowadzano akcję w 25 miastach. Łącznie w 160 sklepach udało się zebrać ponad 16 ton jedzenia. W zbiórce wzięło udział kilkaset osób, a w głównej mierze byli to uczniowie szkół.

- Wiemy już, że zebraliśmy ponad 16 ton, co porównując to do dwóch poprzednich lat jest dobrym wynikiem. Jest lepszym wynikiem, niż w tamtym roku. Chodź z drugiej strony trudno bezpośrednio porównywać te lata. Rok temu wybuchła wojna w Ukrainie i były intensywne działania związane ze wsparciem uchodźców, a poprzednie dwa lata były związane z pandemią i tymi obostrzeniami, które nie pozwalały nam organizować akcji w takim zakresie w jakim chcielibyśmy to robić - mówi Adrian Piotrowicz z olsztyńskiego banku żywności.

Posłuchaj: Adrian Piotrowicz z olsztyńskiego Banku Żywności podsumowuje akcję Wielkanocną

QUIZ. Najważniejsze bitwy w dziejach świata. Pytamy tylko o to, kto z kim walczył! Łatwe?

Pytanie 1 z 13
Na start coś banalnego. W 1683 roku w bitwie pod Wiedniem polska armia dowodzona przez Jana III Sobieskiego walczyła z...

Dla porównania w 2019 roku udało się zebrać ok. 25 ton żywności. Jednak sytuacja ekonomiczna uległa znacznym zmianom od tamtego czasu, dlatego też tegoroczny wynik można uznać za spory sukces.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE