Olsztyn. Pijana matka opiekowała się 5-letnim dzieckiem. Miała ponad 3,5 promila alkoholu

i

Autor: pexels.com

Olsztyn. Pijana matka opiekowała się 5-letnim dzieckiem. Miała ponad 3,5 promila alkoholu

2022-09-26 13:31

Matka 5-letniego chłopca miała ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Jej brat, który miał przez chwilę zająć się maluchem, miał z kolei 1,3 promila alkoholu w organizmie. Niezbędna okazała się pomoc z zewnątrz. Sprawą zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek (23 września) w Olsztynie. Do patrolu policji podeszła zaniepokojona kobieta o kobiecie, która będąc pod wpływem alkoholu, miała zajmować się swoim małym dzieckiem.

Policjanci ustalili dokładny adres, pod którym miała mieszkać matka. - Po wejściu do lokalu mundurowi zastali w nim 34-letnią kobietę, jej 40-letniego brata i 5-letniego chłopca. Od dorosłych domowników wyczuwalna była woń alkoholu, ich stan świadomości zdradzała również bełkotliwa mowa i problemy z utrzymaniem równowagi - informuje podkom. Rafał Prokopczyk z zespołu prasowego olsztyńskiej policji.

Okazało się, że w organizmie kobiety – matki krążyło ponad 3,5 promila alkoholu. Jej brat, pod którego opieką pozostawiła swoje dziecko, również był nietrzeźwy – badanie alkomatem wykazało obecność 1,3 promila alkoholu. Z pomocą przyszła znajoma rodziny, która do czasu wytrzeźwienia rodziców zobligowała się do opieki nad 5-letnim chłopcem.

Dokumentacja z przeprowadzonej interwencji zostanie przesłana do sądu rodzinnego i nieletnich, który zbada sytuację pod kątem narażenia 5-latka na niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia, za co kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Olsztyn. Wandale podłożyli ogień na starówce