Olsztyn. Pijana matka opiekowała się 5-letnim dzieckiem. Miała ponad 3,5 promila alkoholu

2022-09-26 13:31
Olsztyn. Pijana matka opiekowała się 5-letnim dzieckiem. Miała ponad 3,5 promila alkoholu
Autor: pexels.com

Matka 5-letniego chłopca miała ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Jej brat, który miał przez chwilę zająć się maluchem, miał z kolei 1,3 promila alkoholu w organizmie. Niezbędna okazała się pomoc z zewnątrz. Sprawą zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek (23 września) w Olsztynie. Do patrolu policji podeszła zaniepokojona kobieta o kobiecie, która będąc pod wpływem alkoholu, miała zajmować się swoim małym dzieckiem.

Policjanci ustalili dokładny adres, pod którym miała mieszkać matka. - Po wejściu do lokalu mundurowi zastali w nim 34-letnią kobietę, jej 40-letniego brata i 5-letniego chłopca. Od dorosłych domowników wyczuwalna była woń alkoholu, ich stan świadomości zdradzała również bełkotliwa mowa i problemy z utrzymaniem równowagi - informuje podkom. Rafał Prokopczyk z zespołu prasowego olsztyńskiej policji.

Okazało się, że w organizmie kobiety – matki krążyło ponad 3,5 promila alkoholu. Jej brat, pod którego opieką pozostawiła swoje dziecko, również był nietrzeźwy – badanie alkomatem wykazało obecność 1,3 promila alkoholu. Z pomocą przyszła znajoma rodziny, która do czasu wytrzeźwienia rodziców zobligowała się do opieki nad 5-letnim chłopcem.

Dokumentacja z przeprowadzonej interwencji zostanie przesłana do sądu rodzinnego i nieletnich, który zbada sytuację pod kątem narażenia 5-latka na niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia, za co kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Olsztyn. Wandale podłożyli ogień na starówce
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE