W Olsztynie niebawem będzie dostępny nowy stadion. Powstaje trybuna [AUDIO, ZDJĘCIA]

2021-03-18 22:31

W Olsztynie niebawem będzie dostępny nowy stadion. Rugbyści z Warmii i Mazur podjęli olbrzymie wyzwanie budowy Olimpijskiego Stadionu Rugby w Olsztynie i właśnie stawiają trybunę. Stary nowy obiekt przy Gietkowskiej będzie dostępny jeszcze tej wiosny. Rugbyści mają już w planie pierwsze wydarzenie.

Profesjonalny trening crossfit dla początkujących | ESKA XD - Sportekspertka #18

Rugbyści budują w Olsztynie nowy stadion. Obiekt przy Gietkowskiej zyskuje właśnie trybunę. Już tej wiosny Olimpijski Stadion Rugby będzie dostępny. - Kończy się budowa trybuny, skupiamy się jeszcze na wzmocnieniu skarpy. Już wiosną będziemy mogli skorzystać z walorów tego miejsca. Na 29 maja planujemy pierwszy mecz „piętnastkowy” z okazji 45-lecia rugby na Warmii i Mazurach - mówi Henryk Pach, Prezes Zarządu Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Rugby. Stadion przy Gietkowskiej posłuży przede wszystkim rugbystom, a także innym sportowcom i mieszkańcom.

Posłuchaj: Henryk Pach, Prezes Zarządu Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Rugby o budowie Olimpijskiego Stadionu Rugby

Stadion jest historyczny i pamięta wojska dragońskie, które go utworzyły dla swoich potrzeb. W wyniku przemian były tam uprawiane różne dyscypliny, ale najdłużej rugby. Tam właśnie nastąpiły narodziny rugby na Warmii i Mazurach. Była I liga i ekstraliga rugby w piętnastkach.

Budowa obiektu była zwycięskim projektem OBO.

Byłeś kiedyś nad polskim morzem? Ten quiz jest dla ciebie

Pytanie 1 z 10
W którym mieście znajduje się najsłynniejsze molo?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE