Olsztyn: Nowe ceny biletów od 1 marca 2021. Ile zapłacimy za przejazd komunikacją miejską?

2021-02-24 8:00 agada
Olsztyn. Cennik biletów za przejazd komunikacją miejską od 1 marca 2021
Autor: Agnieszka Adamowicz Olsztyn. Cennik biletów za przejazd komunikacją miejską od 1 marca 2021

Korzystasz z komunikacji miejskiej w Olsztynie? Od 1 marca 2021 roku pasażerów czekają zmiany. Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie opublikował nowy cennik biletów. Długoterminowe bilety mają być tańsze, natomiast jednorazowe droższe. Sprawdź, ile zapłacisz!

Olsztyn: Nowe ceny biletów do 1 marca 2021. Ile zapłacimy za przejazd komunikacją miejską?

O zmianie opłat za usługi przewozowe wykonywane lokalnym transportem zbiorowym w Olsztynie informowaliśmy już w połowie stycznia. Jak zapewniał wówczas dyrektor Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu, Marcin Szwarc, zmiany w cenniku mają być nieodczuwalne dla osób korzystających z komunikacji miejskiej regularnie. A pasażerowie, którzy zdecydują się kupić bilety roczne, zapłacą finalnie nawet mniej o koszt jednego miesiąca w skali całego roku.

Obniżone zostaną ceny biletów rocznych - będzie to 880 zł w taryfie normalnej i 440 zł w taryfie ulgowej. Bez zmian pozostają ceny biletów miesięcznych, 30-dniowych, trzymiesięcznych oraz Biletu Dużej Rodziny.

Zdrożeją natomiast ceny biletów jednorazowych i krótkookresowych: 30-, 45- i 90-minutowego oraz 24-godzinnego i trzydobowego. Od 1 marca stawka za bilet jednoliniowy oraz 30-minutowy będzie wynosić 3,40 zł.

Raport z anteny 19.02, godz.10
Olsztyn. Cennik biletów za przejazd komunikacją miejską od 1 marca 2021
Autor: ZDZiT Olsztyn Olsztyn. Cennik biletów za przejazd komunikacją miejską od 1 marca 2021

Wprowadzona zostanie także odpłatność na liniach obsługujących uroczystości odpustowe w Bazylice Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gietrzwałdzie. Stawka to dwukrotność ceny biletu jednoliniowego.

- Zależy nam na utrzymaniu wysokiej jakości usług - mówi dyrektor Szwarc. - Musimy jednocześnie równoważyć koszt funkcjonowania publicznego transportu, szczególnie w obliczu pandemii koronawirusa.

Dlatego w pierwszej połowie roku wprowadzone zostaną korekty w funkcjonowaniu linii obsługujących kampus uniwersytecki w Kortowie. Natomiast w drugiej połowie roku lub od września - w zależności od sytuacji epidemicznej - wróciłaby oferta zbliżona do tej sprzed pandemii.