Olsztyn na weekend. Lodowiska, Aquasfera i planetarium znów dostępne [AUDIO]

2021-02-12 20:40
Lodowiska, Aquasfera i planetarium znów dostępne
Autor: Urząd Miasta Olsztyn Lodowiska, Aquasfera i planetarium znów dostępne

W życie weszły złagodzone pandemiczne obostrzenia. Rozwiązania zaproponowane przez rząd powinny ucieszyć spragnionych seansów w planetarium. W gotowości powinni być także żądni ruchu na świeżym powietrzu. Otwarcie hoteli, stoków narciarskich, kin, teatrów i basenów - to najważniejsze, zapowiedziane nowości. Złagodzone przepisy mają obowiązywać warunkowo przez najbliższe dwa tygodnie, czyli do 26 lutego.

Tłusty czwartek w Olsztynie – Jak powstają pyszne pączki?

Wznowienie działalności już zapowiedziało olsztyńskie planetarium. Instytucja zaprasza na tradycyjne seanse popularnonaukowe oraz oryginalne wydarzenia muzyczne. Należy pamiętać, że na widowni może być zajęta jedynie połowa miejsc. Nadal zamknięte pozostaje natomiast obserwatorium astronomiczne w wieży ciśnień.

Uruchamiamy się na razie w okresie próbnym. Pierwszy program mamy dla małych dzieci tj. „Myszki i Księżyc”, potem „W poszukiwaniu ciemnej materii”, „Kosmiks” i „Odległe światy” – mówi dyrektor Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego Jacek Szubiakowski.

Posłuchaj: dyrektor Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego Jacek Szubiakowski

Do przyjęcia gości przygotowane są także obiekty Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Warto śledzić Facebookowy profil Ośrodka Sportu i Rekreacji, na którym ukazują się bieżące informacje dotyczące instytucji.

- Sprzęt narciarski jest w gotowości, tory biegowe wyciskamy na bieżąco, lodowisko też są w doskonałej kondycji - mówi Paweł Palczewski z olsztyńskiego OSiR-u . Obiekty działają w reżimie sanitarnym i z ograniczoną liczbą gości.

Posłuchaj: Paweł Palczewski z olsztyńskiego OSiR-u

Powrót do szkoły. Pamiętasz coś z fizyki? To powinien być BANAŁ!

Pytanie 1 z 10
Jednostką siły jest:

Z kolei od soboty (13 lutego) ponownie będzie można korzystać z basenów w Wodnym Centrum Rekreacyjno-Sportowym przy al. Piłsudskiego 69B.

- Aquasfera będzie funkcjonować jako basen - informuje Zbigniew Szymula z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie. - Będą dostępne dwie niecki o długości 25 m oraz basen rozgrzewkowy. Nadal nie będzie można korzystać z części rekreacyjnej i saun.

Aquasfera będzie czynna w sobotę i niedzielę w godz. 10:00-22:00, od poniedziałku do piątku między 6:00 a 22:00. Nadal nieczynne są szatnie i poczekalnia w holu głównym. Należy także pamiętać, że do obiektu należy wchodzić w maseczce ochronnej, którą można zdjąć dopiero w przebieralni. Basen przy ul. Mariańskiej w najbliższym czasie będzie działać jako pływalnia dla klubów sportowych i szkółek pływackich. Wkrótce będzie jednak także dostępny dla wszystkich.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE