Olsztyn koronawirus. Ruszyły zapisy na szczepienia dla wszystkich nauczycieli [AUDIO]

2021-02-15 12:46
Ruszyła II tura zapisów na szczepienia nauczycieli
Autor: pixabay.com Ruszyła II tura zapisów na szczepienia nauczycieli

Już nie tylko dla opiekunów w żłobkach i nauczycieli klas 1-3. Rusza kolejna tura rejestracji dla pozostałych grup nauczycieli do 65. roku życia oraz nauczycieli akademickich. Potrwa ona do 18. lutego, do końca dnia. Trwają też przesiewowe testy dla nauczycieli.

Zarobiły milion dolarów przed dwudziestką [Selena Gomez, Taylor Swift, Miley Cyrus] | ESKA XD - Hotplota #16

Nowości w sprawie szczepień napływają niemal każdego. Dziś Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki poinformował, że rusza II tura rejestracji do szczepień dla nauczycieli. I nie chodzi już tylko o opiekunów żłobkowych, czy nauczycieli klas I-III, ale o wszystkich chętnych nauczycieli do 65. roku życia.

Analogicznie jak przy rejestracji podczas I tury, nauczyciele będą zgłaszać się do dyrektora szkoły, placówki oświatowej. Wypełniony formularz zgłoszeniowy dyrektor przekaże za pośrednictwem Strefy Pracownika Systemu Informacji Oświatowej do Ministerstwa Edukacji i Nauki. Następnie zgłoszenie trafi do szpitala węzłowego, który skontaktuje się ze szkołą lub placówką w sprawie terminu szczepienia. W Olsztynie trwają szczepienia nauczycieli. Pierwsze dawki otrzymali nauczyciele szkół podstawowych uczący w klasach od 1-3.

Czuję się spokojna, po tym, co się wydarzyło. Ja nie będę dla nikogo zagrożeniem, ani ktoś dla mnie. Cały proces przebiegł szybko, bezboleśnie - mówi jedna z olsztyńskich nauczycielek. Łącznie na Warmii i Mazurach chęć zaszczepienia zadeklarowało ponad 10 tys nauczycieli.

Posłuchaj: olsztyńskie nauczycielki po zaszczepieniu przeciw COVID19
Sonda
Czy wierzysz, że szczepionki na koronawirusa są bezpieczne?

Od 15. lutego na szczepienia mogą zarejestrować się: nauczyciele wszystkich szkół i placówek do 65. roku życia, w tym również ci, którzy nie zgłosili się na szczepienie w pierwszej turze, a byli do tego uprawnieni oraz nauczyciele akademiccy oraz inne osoby prowadzące zajęcia na uczelniach do 65. roku życia. Rektorzy uczelni otrzymają szczegółowe wytyczne w tej sprawie.

Po rejestracji wskazany w formularzu szpital będzie kontaktował się bezpośrednio z dyrektorem szkoły lub placówki lub inną osobą wskazaną do kontaktu w formularzu, w celu ustalenia daty i godziny szczepienia. W przypadku pytań dotyczących procesu szczepienia zachęcamy do kontaktu z infolinią pod numerem telefonu 989.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE