Olsztyn. Dwoje dzieci pod opieką i ponad dwa promile - z plaży chciała wrócić samochodem!

2022-07-22 14:13
Dwoje dzieci pod opieką i ponad dwa promile - z plaży chciała wrócić samochodem
Autor: pixabay.com 35-latka planowała wrócić w takim stanie samochodem, bo skończył jej się czas wypoczynku

Ta sytuacja mogła mieć tragiczny finał. Prawie 2,5 promila alkoholu „wydmuchała” 35-latka, która wsiadła za kółko, mając pod opieką dwóch kilkuletnich synów. Na szczęście zareagował jeden z plażowiczów i o kobiecie chwiejącej się na nogach powiadomił policjantów z pobliskiego posterunku.

Niebezpieczne zdarzenie miało miejsce w czwartek (21.07). Do dzielnicowych z posterunku na terenie plaży miejskiej zgłosiła się osoba, która chwilę wcześniej widziała kobietę wsiadającą do auta wraz z dziećmi. Kobieta pod widocznym wpływem alkoholu miała odjechać w kierunku ul. Sielskiej.

Dzielnicowi zareagowali natychmiast i zatrzymali do kontroli drogowej wskazane auto – mówi Andrzej Jurkun z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Za kierownicą osobowej toyoty siedziała 35-letnia mieszkanka wojewódzka podlaskiego, która przewoziła dwóch synów w wieku 5 i 6-lat. Niestety przypuszczenia były słuszne. Kobieta była kompletnie pijana. W jej organizmie krążyło prawie 2,5 promila alkoholu. 35-latka mając pod opieką dzieci, planowała wrócić w takim stanie samochodem do miejsca pobytu, bo skończył jej się czas wypoczynku.

Andrzej Jurkun z olsztyńskiej policji: gdyby nie reakcja świadka, mogło dojść do kolejnej tragedii

Funkcjonariusze zatrzymali kobiecie prawo jazdy. Dziećmi zaopiekowali się wezwani na miejsce pracownicy MOPS-u. 35-latka odpowie przed sądem za jazdę pod wpływem alkoholu. Grozi jej do 2 lat więzienia, sądowy zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna. O niepokojącej sytuacji dowie się też sąd rodzinny i nieletnich.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Eska Summer City Olsztyn! Warmia Run Challenge
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE