Dofinansowanie in vitro dla olsztyńskich par

i

Autor: Pixabay.com

Dofinansowanie in vitro w Olsztynie. Skorzysta 66 par

2023-03-06 15:30

Olsztyn otrzymał pozytywną opinię Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji do procedury leczenia niepłodności metodą in vitro. To warunek konieczny, by olsztyńskie pary mogły otrzymać dofinansowanie.

W Olsztynie ma ruszyć program, który dofinansuje in vitro dla par. Aktualnie Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej przygotowuje uchwałę na sesję Rady Miasta w sprawie przyjęcia programu do realizacji. Planowo projekt odbędzie się w latach 2023-2024. Łącznie 66 par (po 33 pary na rok) będzie mogło wziąć udział w programie.

- Zgodnie z wytycznymi w tym programie udział brać mogą kobiety między 20-42 rokiem życia. Natomiast w przypadku już poszczególnego wieku kobiety, to dla pacjentek poniżej 35. roku życia rozpoczęcie diagnostyki w kierunku niepłodności wskazane jest po roku regularnego współżycia. U kobiet, które ukończyły 35. rok życia - po sześciu miesiącach. Natomiast u pacjentek po 40. roku życia - jeszcze wcześniej, po zadeklarowaniu planów prokreacyjnych - mówi Ewa Kaliszuk, zastępca prezydenta Olsztyna. Projekt zakłada, że w 2023 roku na realizacje zabiegów z in vitro zostanie przeznaczonych 200 tys. zł z miejskiej kasy.

Posłuchaj: Ewa Kaliszuk z olsztyńskiego ratusza opowiada o dofinansowaniach in vitro

QUIZ. Filmowi twardziele. Wiesz, kto ich zagrał w klasykach kina akcji?

Pytanie 1 z 10
Kto zagrał kultową rolę Johna McClane'a w "Szklanej Pułapce"?

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE