Olimpiada Zwolnieni z Teorii 2021/22

i

Autor: pexels.com

Olimpiada Zwolnieni z Teorii 2022. Uczniowie z Warmii i Mazur stworzyli kilkadziesiąt projektów!

2022-05-19 22:00

Zwolnieni z Teorii to olimpiada, która nie polega na nauce podręczników na pamięć, tylko na zrealizowaniu w prawdziwym życiu autorskiego projektu społecznego. Udział w niej wzięli także uczniowie z województwa warmińsko-mazurskiego. Szczegóły poniżej.

W ramach ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii uczniowie organizują projekty społeczne, rozwijając przy tym kompetencje proinnowacyjne, potrzebne w pracy i prawdziwym życiu, takie jak: empatia i poczucie sprawstwa, kreatywność, praca zespołowa, komunikacja czy rozwiązywanie problemów. Po realizacji własnej inicjatywy uczestników prowadzi innowacyjna platforma edukacyjna. Dzięki niej wiedzą, jak działać i uczą się zarządzania projektem w profesjonalny sposób. Więcej na ten temat przeczytasz na stronie internetowej https://zwolnienizteorii.pl/.

Każdy, kto zrealizuje swój projekt, zostaje finalistą, otrzymuje międzynarodowy certyfikat z zarządzania, zaś autorzy i autorki najlepszych projektów wyróżnieni zostają nagrodą "Złote Wilki".

Olimpiada Zwolnieni z Teorii 2022. Uczniowie z Warmii i Mazur stworzyli kilkadziesiąt projektów!

W tegorocznej Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii udział wzięli także uczniowie z województwa warmińsko-mazurskiego. Finalistów z regionu mamy aż 348, natomiast ukończonych projektów 73. Jednym z ciekawszych jest projekt "Między Nami Autobusami MNA" przygotowany przez uczniów z II Liceum Ogólnokształcące im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Olsztynie. Projekt "Między Nami Autobusami" ma na celu nauczać młodzież o historii i zaletach komunikacji miejskiej. Więcej o projekcie dowiecie się z poniższego wideo:

Ranking Szkół "Zwolnieni z Teorii"

W oparciu o wyniki uczniów w praktycznej olimpiadzie Zwolnieni z Teorii tworzony jest specjalny Ranking Szkół. - Ranking szkół "Zwolnieni z Teorii", jako jedyny w Polsce klasyfikuje szkoły średnie nie po wynikach matur, lecz po ich zaangażowaniu w przedsięwzięcia kształtujące kompetencje przyszłości. Wyróżnione w nim szkoły aktywnie wspierają swoich uczniów w realizacji własnych projektów społecznych w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii - mówi Paula Bruszewska, prezes fundacji Zwolnieni z Teorii. - Ranking premiuje te szkoły, które szlifują naukę kompetencji niezbędnych na rynku pracy tj. praca w grupie, zarządzanie sobą w czasie czy efektywna komunikacja - dodaje.

Ranking ten wyróżnia placówki, w których zrealizowany został przynajmniej jeden projekt społeczny młodzieży, a w najlepszych z nich realizowanych jest nawet po kilkadziesiąt. O najwyższe noty z województwa warmińsko-mazurskiego walczyło trzynaście szkół.

Wyróżnione szkoły z warmińsko-mazurskiego:

 • Bartoszyce: Technikum w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. Elizy Orzeszkowej
 • Olsztyn: Uniwersyteckie XII Liceum Ogólnokształcące im. Marii i Georga Dietrichów
 • Bartoszyce: Technikum w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Kresowiaków
 • Olsztyn: IV Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie
 • Elbląg: II Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka
 • Olsztyn: II Liceum Ogólnokształcące im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego
 • Olsztyn: I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza
 • Olsztyn: V Liceum Ogólnokształcące im. Wspólnej Europy
 • Olsztyn: Technikum nr 8 w Zespole Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących im. Jędrzeja Śniadeckiego
 • Lidzbark Warmiński: Katolickie Liceum Ogólnokształcące
 • Kętrzyn: I Liceum Ogólnokształcące im. Wojciecha Kętrzyńskiego
 • Działdowo: II Liceum Ogólnokształcące im Jana Pawła II
 • Ełk: Technikum nr 5 w Zespole Szkół nr 5
Sanah o płycie „Uczta”
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE