Otwarcie Sezonu Morsów w Starych Jabłonkach za nami. Zobacz, jak się bawili! [ZDJĘCIA]

2022-11-28 15:07

Zimna woda, piękne mazurskie krajobrazy oraz gorąca atmosfera od kilkunastu lat ściągają do Starych Jabłonek amatorów kąpieli w lodowatej wodzie. Nie inaczej było w tym roku. W niedzielę (27 listopada) na plaży Hotelu Anders nad jeziorem Szeląg Mały pojawiły się morsy z różnych stron Polski. Uczestniczyli w 20. Ogólnopolskim Otwarciu Sezonu Morsów.

Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Morsów w Starych Jabłonkach

Sezon zimowych kąpieli uważamy za... otwarty! Nad jeziorem Szeląg Mały zameldowało się prawie 400 osób. Na spotkanie przybyli miłośnicy mroźnych kąpieli z wielu miejsc, między innymi z Gdańska, Lidzbarka Warmińskiego, Ostródy, Morąga, Sztumu, Grunwaldu i Olsztyna. Mnóstwo kolorowych przebrań, dobra zabawa, fajna muzyka i przede wszystkim świetna atmosfera panowała na plaży w Starych Jabłonkach.

- Cieszę się, że to już dwudzieste spotkanie i tak prawdę mówiąc nie wiem kiedy to minęło – mówi Tomasz Dowgiałło, prezes zarządu Hotelu Anders. - Wydaje się, że to dosłownie kilka lat temu po raz pierwszy otwieraliśmy sezon zimowych kąpieli w Starych Jabłonkach. Mamy jubileusz i widać, że z roku na rok coraz więcej osób uczestniczy w tym spotkaniu. Cieszymy się, że możemy dołożyć ten mały kamyczek dołożyć do propagowaniu zdrowego stylu życia. Po raz kolejny przyjechała do nas grupa pozytywnie zakręconych ludzi i za to dziękuję – podkreśla Dowgiałło.

XX Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Morsów w Starych Jabłonkach miało wsparcie Radia Eska.

W Olsztynie do aktywności wrócili miłośnicy zimowych kąpieli
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE