Od Nowego Roku w Olsztynie trójką nie pojedziesz! Na tym nie koniec oszczędności [AUDIO]

2021-01-02 10:17 aka
ZDZiT wprowadza oszczędności
Autor: ZDZiT Olsztyn Tramwajowa linia nr 3 zostaje zawieszona. Pozostałe połączenia do Kortowa będą ograniczone

Zarząd Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie wprowadza oszczędności. Od początku roku wejdą ograniczenia w funkcjonowaniu linii obsługujących kampus akademicki. Rzadziej będą też jeździć autobusy linii 201, 203 i 205. Znika z kolei linia 104. Zmiany mają charakter tymczasowy i związane są z trwającą epidemią.

Życzenia na 2021! Czego życzymy sobie w nowym roku?

Pandemia koronowirusa wpływa na niemal wszystkie dziedziny życia. Odkąd z powodu obostrzeń zajęcia na akademickie odbywają się zdalnie, mniej studentów przebywa w mieście i mniej też osób korzysta z połączeń komunikacji miejskiej w kierunku kampusu uniwersyteckiego. W ramach oszczędności zarządca zdecydował między innymi o wyłączeniu jednej z linii tramwajowych.

Zmiany dotyczą linii nr 3: zdecydowaliśmy o zawieszeniu kursowania we wszystkich rodzajach rozkładów jazdy; w dni robocze uruchomiony zostanie autobus zastępczy Z-3 - tylko w godzinach szczytów komunikacyjnych – mówi rzecznik olsztyńskiego ZDZitu – Michał Koronowski.

Posłuchaj: rzecznik olsztyńskiego ZDZiTu Michał Koronowski o zmianach po 01. stycznia

Ograniczenia w funkcjonowaniu linii obsługujących kampus akademicki (3, 103, 130, 302, 303, 305, 309) mają charakter tymczasowy i związane są z trwającą epidemią i utrzymującym się zmniejszonym popytem na przejazdy w tym kierunku. Poziom obsługi komunikacyjnej Kortowa utrzymane zostanie na poziomie rozkładów obowiązujących co roku we wrześniu, ale dodatkowo z utrzymaniem części kursów linii 305 i 309. Decyzja o terminie powrotu wszystkich ww. linii do zwiększonej częstotliwości kursowania zostanie podjęta w zależności od bieżącej sytuacji epidemiologicznej – podaje ZDZiT Olsztyn.

Jak się okazuje, zgodnie z decyzją gminy Purda, od 01.01 nastąpi całkowite zawieszenie linii 104.

Decyzja o terminie powrotu wszystkich ww. linii do zwiększonej częstotliwości kursowania zostanie podjęta w zależności od bieżącej sytuacji epidemiologicznej.