OBO 2022. Olsztynianie decydują! Trwa głosowanie na najlepsze projekty

2021-09-21 15:44
Trwa głosowanie na projekty OBO
Autor: Urząd Miasta Olsztyna Ruszył najważniejszy etap OBO, czyli głosowanie na projekty, które zostaną zrealizowane

Około 6,5 miliona złotych to kwota zarezerwowana na wykonanie zadań IX odsłony Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. I to właśnie od mieszkańców stolicy Warmii i Mazur zależy, jakie projekty zostaną zrealizowane w następnym rok.

ESKA Live: Shanguy zaśpiewali swój hit Desolee. Takie wykonania jeszcze nie słyszeliście!

Olsztynianie decydują! Rozpoczęło się głosowanie w tegorocznej edycji OBO. W puli jest 6,5 mln złotych, a do wyboru blisko 100 projektów. Te, które otrzymają najwięcej punktów, będą realizowane w 2022 roku. - Do wyboru jest 96 pomysłów, z czego 21 to projekty miejskie, a pozostałe to propozycje osiedlowe. Przekrój wniosków jest w tym roku bardzo szeroki, od projektów ściśle inwestycyjnych, tzw. twardych, są to różnego rodzaju remonty, budowa chodników, miejsc postojowych, obiektów sportowych, boisk, po projekty miękkie, czyli festiwale, koncerty i projekty typowo kulturalne - mówi Katarzyna Zarecka z olsztyńskiego ratusza. - W OBO decydować może każdy mieszkaniec Olsztyna. Samo głosowanie polega na tym, że możemy wybrać maksymalnie po trzy projekty miejskie i osiedlowe, i przyznajemy od 1 do 3 punktów - dodaje.

Posłuchaj: o glosowaniu w OBO2022 mówi Katarzyna Zarecka z olsztyńskiego ratusza

Głosowanie odbywa się drogą elektroniczną za pomocą interaktywnego formularza na stronie Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego oraz tradycyjnie, wypełniając karty do głosowania. Na mapie Olsztyna pojawiły się urny na papierowe karty do głosowania. Są one zlokalizowane w następujących punktach: BOK, Punkt Obsługi Mieszkańca w Galerii Warmińskiej, Ratusz (recepcja), CRS Ukiel, Aquasfera, filie MBP: filia nr 18 (ul. Żytnia 71), filia nr 12 (ul. Wrocławska 2), filia nr 6 (Jarocka 65), filia nr 16 (ul. Bałtycka 145), filia nr 9 (Żołnierska 47), Planeta 11 (Piłsudskiego 38).

Zwycięskie projekty poznamy 25 października.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Sonda
Czy jesteś za likwidacją 500 plus?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE