Nowi policjanci w szeregach warmińsko-mazurskiej policji [ZDJĘCIA]

2020-07-24 7:33

W szeregi warmińsko-mazurskiej policji wstąpiło 23 nowych policjantów. W czwartek (23 lipca) na placu Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie złożyli uroczyste ślubowanie. Zobacz fotorelację!

Nowi policjanci w szeregach warmińsko-mazurskiej policji

W tym roku to już drugie ślubowanie nowych policjantów na Warmii i Mazurach. Podczas pierwszego do służby przyjęto 19 osób. Tym razem to grono wyniosło 23 osoby - 6 policjantek i 17 policjantów. Po przebytym szkoleniu zasilą oni swoimi siłami Oddział Prewencji Policji w Olsztynie, komendy miejskie w Olsztynie i Elblągu oraz komendy powiatowe w Bartoszycach, Kętrzynie, Działdowie, Iławie, Ostródzie, Szczytnie i Węgorzewie.

Czytaj też: Koronawirus w Hotelu Elbląg. Sanepid poszukuje gości obiektu

Niestety w związku z epidemią koronawirusa ślubowanie odbyło się bez szerokiego grona gości i bliskich ślubujących policjantów.

- Choć okoliczności są inne niż bywało to do tej pory, to niezmienne jest to, że jesteśmy Wam i Waszym bliskim wdzięczni za tę decyzję. Za to, że postanowiliście wstąpić w szeregi Policji  - powiedział nadinsp. Tomasz Klimek Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, zwracając się do nowo przyjętych policjantek i policjantów.

W gronie uczestników uroczystego ślubowanie znaleźli się także Aleksander Socha Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski, nadkom. Sławomir Koniuszy Przewodniczący ZW NSZZP w Olsztynie, gospodarz miejsca ślubowania mł. insp. Zbigniew Kowalski Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie oraz ks. Zbigniew Czernik Kapelan KWP w Olsztynie.

W całym garnizonie warmińsko-mazurskiej policji służbę pełni około 3500 funkcjonariuszy. Opracowywane i weryfikowane są kolejne kandydatury – aktualnie 320. Kolejne przyjęcia do służby planowane są we wrześniu, listopadzie i grudniu. Wszystkie osoby zainteresowane wstąpieniem w szeregi policji więcej informacji znajdą na stronie internetowej oraz poprzez kontakt z funkcjonariuszami Sekcji Doboru i Rezerwy Kadrowej Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Poszukiwany sprawca potrącenia rowerzystki
Posłuchaj i sprawdź, sześć skutecznych ćwiczeń, wspomagających wzrok. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE