Nowe pytania w testach na prawo jazdy. Czego się spodziewać? [BAZA PYTAŃ]

i

Autor: pexels.com Egzamin teoretyczny na prawo jazdy. Będą nowe pytania

Nowe pytania w testach na prawo jazdy. Czego się spodziewać? [BAZA PYTAŃ]

2020-05-13 9:18

Przyszli kandydaci na kierowców powinni nastawić się na ponad 200 nowych pytań w testach na prawo jazdy. Jak podaje "Rzeczpospolita", na teście mogą między innymi paść pytania o tzw. jazdę na suwak. Czego jeszcze będą dotyczyły? Szczegóły na ESKA Olsztyn.

Egzamin teoretyczny na prawo jazdy. Będą nowe pytania w testach

By zdać egzamin teoretyczny na prawo jazdy, trzeba znać odpowiedzi na ponad 200 nowych pytań. Jak informuje dziennik, 39 z nich dotyczy tworzenia tzw. korytarza życia i jazdy na suwak, a 177 odnosi się do takich zagadnień jak piesi, pierwszeństwo czy sygnalizację świetlną. - Na uzupełnienie wiedzy było ponad pięć miesięcy. Tyle dał minister infrastruktury, zanim wprowadził zmiany. Przepisy regulujące tzw. korytarz życia i jazdę na suwak weszły w życie 6 grudnia 2019 r. Zapowiedziano wówczas uzupełnienie bazy pytań. Na 11 maja baza publikowana na stronach Ministerstwa Infrastruktury obejmuje 3270 pytań. - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Przykładowe pytania to:

  • Czy kierujący pojazdami utworzyli prawidłowo "korytarz życia" w celu umożliwienia swobodnego przejazdu pojazdu uprzywilejowanego ?
  • Czy w przedstawionej sytuacji kierujący pojazdami koloru czerwonego i zielonego zgodnie z przepisami umożliwiają przejazd pojazdu uprzywilejowanego tworząc tzw. "korytarz życia" ?
  • Czy przed tak oznakowanym przejściem dla pieszych należy zawsze się zatrzymać?
  • Czy w tej sytuacji należy się zatrzymać przed sygnalizatorem jeśli nie wymaga to gwałtownego hamowania?

Tu znajdziesz pełną bazę pytań do egzaminu teoretycznego na prawo jazdy: EGZAMIN NA PRAWO JAZDY

Egzamin teoretyczny na prawo jazdy. Jak wygląda?

Podczas tej części egzaminu kandydat na kierowcę musi wskazać prawidłową odpowiedź na pytania wyświetlane losowo w czasie rzeczywistym przez systemem komputerowy. Nie ma możliwości powrotu do pytania, na które nie udzielono odpowiedzi. Wyświetlane pytania odzwierciedlają sytuacje, z jakimi kierowcy mogą się spotkać w codziennym ruchu drogowym. Egzamin teoretyczny trwa 25 minut.

Część teoretyczna egzaminu państwowego obejmuje 20 pytań z wiedzy podstawowej i 12 pytań z wiedzy specjalistycznej w zakresie poszczególnych kategorii prawa jazdy. Każde pytanie zawiera tylko jedną prawidłową odpowiedź. Wprowadzone zostały także różne „wartości” pytań, w zależności od znaczenia dla bezpieczeństwa ruchu drogowego:

  • 3 punkty – pytanie o wysokim znaczeniu dla bezpieczeństwa ruchu drogowego,
  • 2 punkty – pytanie o średnim znaczeniu dla bezpieczeństwa ruchu drogowego,
  • 1 punkt – pytanie o niskim znaczeniu dla bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego.

W części podstawowej jest 10 pytań za 3 punkty, 6 pytań za 2 punkty i 4 pytania za 1 punkt. W części specjalistycznej (na poszczególne kategorie): 6 pytań za 3 punkty, 4 pytania za 2 punkty, 2 pytania za 1 punkt. Suma możliwych do uzyskania punktów wynosi 74. Aby zdać egzamin teoretyczny trzeba zdobyć co najmniej 68 punktów.

Pijany kierowca w centrum Olsztyna
Posłuchaj o zespole przewlekłego zmęczenia. Poznaj jego objawy i sposoby leczenia. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE