Noc Bibliotek w Olsztynie 2021. Jakie atrakcje zaplanowano? Sprawdź program!

2021-10-07 8:21

Noc Bibliotek 2021 w Olsztynie. Przed nami wielkie święto książkożerców! Ogólnopolska akcja Noc Bibliotek przekonuje o zaletach czytania, ale także zachęca do korzystania z lokalnych wypożyczalni, jako miejsc sprzyjających integracji, wymianie opinii i spotkań z kulturą. Co zaplanowano na olsztyńską Noc Bibliotek? Program wydarzenia poniżej.

Siódma już edycja ogólnopolskiej Nocy Bibliotek, odbędzie się w sobotę 9 października. Tegoroczne hasło przewodnie akcji to "Czytanie wzmacnia". - Trudny czas pandemii szczególnie pokazał, jak ważne i potrzebne są biblioteki – spróbujmy wspólnie sprawić, by jak najwięcej ludzi je pokochało i uznało za swoje miejsca - zapraszają organizatorzy akcji Noc Bibliotek. Na mapie miast biorących udział w Nocy Bibliotek nie mogło zabraknąć Olsztyna. Do akcji włączyły się obie biblioteki - zarówno miejska, jak i wojewódzka biblioteka publiczna. Z tej okazji wszyscy chętni mogą wybrać się do Planety 11 na Aleję Piłsudskiego 38, lub do WBP na Stare Miasto 33. - Na noc z biblioteką zapraszamy całe rodziny - mówi Jacek Smółka, kierownik Planety 11 - Przygotowaliśmy program w taki sposób by znalazło się coś zarówno dla młodszych czytelników, jak i dla nastolatków, oraz dorosłych - dodaje. Co ważne, wstęp na wszystkie wydarzenia, w obu bibliotekach, jest bezpłatny.

Program Nocy Bibliotek w Planecie 11

  • 16:00 – pokaz filmu familijnego "Operacja Człowiek w czerni" z 2018 roku + popcorn dla widzów
  • 18:00 – spotkanie autorskie z pisarką Katarzyną Bester – więcej informacji [LINK]
  • 19:30 – konkurs z nagrodami dla dzieci i młodzieży -> z wiedzy o świecie Harry’ego Pottera
  • ok. 20:00 – pokaz filmu "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć"
  • Dodatkowo: kącik z malowankami, łamigłówkami

Jedną z atrakcji będzie także gra online "Czytanie wzmacnia", która będzie dostępna od soboty 9 października. W grę będzie można zagrać w domu lub na miejscu, na komputerach w Planecie 11. Niektóre zadania mogą wymagać wizyty w bibliotece. Więcej informacji na stronie Planety 11.

Morsy z Olsztyna zainaugurowały kolejny sezon zimowych kąpieli - 3 października 2021 Plaża CRS Ukiel

Program Nocy Bibliotek w Wojewódzkiej Bibliotece Publiczej w Olsztynie

  • godz. 16.30-19.00 - Możliwość zapisania się do biblioteki i wypożyczenia zbiorów oraz prezentacja zbiorów pod hasłami: „Czytanie wzmacnia ciało”, „Czytanie wzmacnia pamięć”, „Czytanie wzmacnia zdrowie”, „Czytanie wzmacnia duszę” (Stary Ratusz WBP, ul. Stare Miasto 33)
  • godz. 17.00 - Spotkanie autorskie z Marcinem Gienieczko i promocja jego książki „Zatańczyć z Amazonką” (Czytelnia Czasopism (parter), ul. Stare Miasto 33)
  • godz. 18:15-19:00 - Joga dla moli książkowych – zadbaj o swoje oczy, barki i plecy. Prowadzenie: Joanna Podolak, liczba miejsc ograniczona! Zapisy mailowo lub telefonicznie: tel. 89 524 90 46 (Czytelnia Książek, I piętro, ul. Stare Miasto 33)
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE