Nielegalne automaty do gier w Mrągowie i Nidzicy. Zostały skonfiskowane przez funkcjonariuszy

2022-01-25 12:09

Funkcjonariusze olsztyńskiej Służby Celno-Skarbowej zajęli dziewięć nielegalnych automatów. Lokale, w których urządzane były gry, znajdowały się w Mrągowie i Nidzicy. Organizatorom nielegalnych gier grożą kary grzywny w wysokości 100 tys. złotych od jednego automatu, kara pozbawienia wolności do lat 3 lub obie kary łącznie. Kara grozi również właścicielom lokali oraz graczom.

Dziewięć nielegalnych automatów do gier ujawnili funkcjonariusze olsztyńskiej Służby Celno-Skarbowej w ciągu niespełna dwóch tygodni stycznia. — Pięć urządzeń mundurowi zajęli 12 stycznia w Mrągowie. Lokal, w którym urządzane były gry hazardowe, znajdował w centrum miasta. Wejście strzeżone było kamerami monitoringu w celu weryfikacji wchodzących. Mimo tego funkcjonariusze weszli do środka i zajęli automaty. Kilka dni później taka akcja miała miejsce w Nidzicy. 19 stycznia w godzinach wieczornych funkcjonariusze weszli do monitorowanego lokalu, gdzie zajęli cztery urządzenia — informuje IAS w Olsztynie.

W obu przypadkach przeprowadzono eksperyment procesowy potwierdzający ich nielegalny charakter. Automaty zatrzymano jako dowody rzeczowe, a sprawę przekazano do Działu Dochodzeniowo-Śledczego Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie.

Organizatorom nielegalnych gier grożą kary grzywny w wysokości 100 tys. złotych od jednego automatu, kara pozbawienia wolności do lat 3 lub obie kary łącznie. Kara grozi również właścicielom oraz samym graczom.

Olsztyn. Wjechał w drzewo na ul. Żołnierskiej

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE