Niedziele handlowe w grudniu 2022. Kiedy zrobić zakupy przed świętami Bożego Narodzenia?

2022-12-01 14:35
Niedziele handlowe w grudniu 2022. Kiedy zrobić zakupy przed świętami Bożego Narodzenia?
Autor: Unsplash Niedziele handlowe w grudniu 2022. Kiedy zrobić zakupy przed świętami Bożego Narodzenia?

W grudniu czekają na nas aż dwie niedziele handlowe! Wszystko z powodu zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Kiedy zatem będzie można wybrać się w niedzielę na przedświąteczne zakupy? Które niedziele w grudniu są handlowe? Szczegóły poniżej.

Niedziele handlowe w grudniu. Kiedy na zakupy przed świętami Bożego Narodzenia?

W 2022 roku w Polsce przewidziano siedem niedziel handlowych, z czego pięć już za nami. Kolejne dwie wypadają lada moment, bo już w grudniu. Będą to dwie niedziele poprzedzające święta Bożego Narodzenia - 11 grudnia i 18 grudnia. To doskonała okazja, by zrobić wszystkie niezbędne zakupy przed nieco dłuższym świątecznym weekendem.

Sklepy w Boże Narodzenie. Czy będą otwarte? Gdzie zrobić zakupy w nagłych przypadkach?

Boże Narodzenie wypada w tym roku w niedzielę i poniedziałek. W związku z tym, że są to dni wolne ustawowo od pracy, sklepy 25 i 26 grudnia będą nieczynne. W nagłych przypadkach warto sprawdzić mniejsze sklepiki osiedlowe, za których ladą mogą stanąć ich właściciele. Ponadto otwarte będą stacje paliw, dyżurujące apteki, ale też niektóre restauracje.

Sklepy w Wigilię otwarte krócej

A co z zakupami w Wigilię? Chociaż Wigilia nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy, to wiele sklepów tego dnia skraca godziny otwarcia. Zwyczajowo sklepy i galerie handlowe w Wigilię otwarte są do godziny 13.00 bądź 14.00.

Najpopularniejsze świąteczne piosenki 2021: hity na Boże Narodzenie [TOP 10]
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE