Nie żyje Anna Wasilewska. Posłanka Koalicji Obywatelskiej zmarła w wieku 63 lat

2021-04-07 7:31 PAP. agada
Nie żyje Anna Wasilewska. Posłanka Koalicji Obywatelskiej zmarła w wieku 63 lat
Autor: Wikimedia Commons - Platforma Obywatelska RP Nie żyje Anna Wasilewska. Posłanka Koalicji Obywatelskiej zmarła w wieku 63 lat

Nie żyje Anna Wasilewska. Posłanka Koalicji Obywatelskiej zmarła w wieku 63 lat. O śmierci swej partyjnej koleżanki poinformował we wtorek (6 kwietnia) m.in. na Twitterze szef Platformy. - Wielka strata... Odeszła od nas Ania Wasilewska - samorządowiec, posłanka, niezwykle pracowita i skromna osoba. Aniu, to był zaszczyt z Tobą pracować... Do zobaczenia... - napisał Borys Budka.

Związana z Olsztynem Anna Wasilewska w Sejmie zasiadała drugą kadencję. Zajmowała się m.in. sprawami edukacji, nauki i szkolnictwa wyższego. O śmierci swej partyjnej koleżanki poinformował m.in. na Twitterze szef Platformy. "Wielka strata... Odeszła od nas Ania Wasilewska - samorządowiec, posłanka, niezwykle pracowita i skromna osoba. Aniu, to był zaszczyt z Tobą pracować...Do zobaczenia..." - napisał Budka.

Słowa pożegnania zamieścili też w mediach społecznościowych inni politycy KO. "Dziś odeszła od nas posłanka @Anka_Wasilewska. Świetna posłanka, bardzo dobry człowiek. Niech spoczywa w pokoju" - napisał na Twitterze szef klubu KO Cezary Tomczyk.

Wiceprzewodnicząca klubu KO Barbara Nowacka napisała na Twitterze: "Ania - dobry, spokojny człowiek. Pełna empatii i wiary w ludzi. A niedawno jeszcze widziałyśmy się w Sejmie...". "Bardzo smutno. Wyrazy współczucia dla bliskich" - dodała.

"Czasem śmierć przychodzi za wcześnie, wtedy nie umiemy się z nią pogodzić. Zmarła nasza koleżanka, posłanka Anna Wasilewska. Wyrazy współczucia dla bliskich. R.I.P." - napisała na tym samym portalu wiceszefowa klubu KO Katarzyna Lubnauer.

Radna Sejmiku Warmińsko-Mazurskiego Bernadetta Hordejuk podkreśliła m.in. na Facebooku: "Bez reszty poświęcona sprawom Warmii i Mazur. Informację tę przyjęłam z ogromnym smutkiem. To strata, której nie da się wypełnić. Rodzinie i bliskim, w tych trudnych chwilach, składam szczere wyrazy współczucia".

Raport z anteny, 06.04, godz.10

Anna Wasilewska. Kim była?

Anna Wasilewska urodziła się w 1958 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim (woj. świętokrzyskie). Ukończyła studia z zakresu technologii żywności na Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie, a także studium z zakresu pedagogiki specjalnej w Instytucie Kształcenia Nauczycieli w Warszawie.

W latach 2007-2008 pełniła urząd wiceprezydenta Olsztyna, następnie w latach 2010-2015 zasiadała w zarządzie województwa warmińsko-mazurskiego. W 2015 roku po raz pierwszy dostała się do Sejmu z listy PO, a cztery lata później z powodzeniem ubiegała się o reelekcję z listy Koalicji Obywatelskiej.