80-latka uprawiała konopie indyjskie. Nasiona miała kupić w sklepie zoologicznym

2021-07-16 12:00

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Węgorzewie na jednej z posesji w powiecie giżyckim ujawnili 37 krzaków konopi indyjskich. 80-letnia kobieta tłumaczyła mundurowym, że bardzo lubi uprawiać rośliny, więc zakupiła nasionka w sklepie zoologicznym. Chciała bowiem zobaczyć, jak wygląda hodowla tych roślin.

Funkcjonariusze Straży Granicznej w czwartek (15 lipca) w trakcie przeszukania posesji ujawnili w doniczkach 37 krzaków konopi indyjskich. Niektóre z nich miały 180 cm wysokości. - Kobieta tłumaczyła funkcjonariuszom, że bardzo lubi uprawiać rośliny, więc zakupiła nasionka w sklepie zoologicznym. Chciała bowiem zobaczyć, jak wygląda hodowla tych roślin - informuje por. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

Funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalne sadzonki i prowadzą dalsze czynności w sprawie. 80-letnia właścicielka roślin odpowie za ich uprawę. Podczas działań, funkcjonariuszom z Placówki Straży Granicznej w Węgorzewie wsparcia udzielili policjanci z Giżycka.

Raport z Anteny 16.07

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]