Plantacja marihuany za zamurowaną ścianą. "Ogrodnikowi" grozi do 10 lat więzienia [WIDEO]

2021-05-17 13:42

Zamurowana ściana w piwnicy, a za nią nielegalna plantacja. Policjanci zabezpieczyli 39 krzaków marihuany oraz ponad 1 kg suszu roślinnego. Tego samego dnia udało się też zatrzymać samego "ogrodnika". Grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

Plantację marihuany policjanci ujawnili w minioną środę (12 maja) w jednym z domów jednorodzinnych położonych na terenie Wielbarka. - Policjanci za zamurowaną w piwnicy ścianą odkryli trzy namioty służące do uprawy marihuany. Każdy z nich posiadał specjalistyczne lampy z włącznikami czasowymi oraz zraszacze i wentylatory. W namiotach ujawniono 39 krzaków marihuany, 11 słoików z zawartością suszu roślinnego oraz 20 litrowe wiadro wypełnione po brzegi narkotykami. W pomieszczeniach piwnicznych zabezpieczono również elektryczne wagi, szklane fifki i mnóstwo woreczków strunowych - informuje sierż. Izabela Cyganiuk, oficer prasowy szczycieńskiej policji. 

Jeszcze tego samego dnia udało się zatrzymać właściciela domowej plantacji. Okazał się nim 40-letni mieszkaniec Wielbarka. - Mężczyzna został już przesłuchany. Usłyszał dwa zarzuty. Zarzut nielegalnej uprawy narkotyków oraz zarzut ich posiadania. Prokurator Rejonowy w Szczytnie na podstawie zgromadzonego przez śledczych materiału dowodowego, zastosował wobec 40-latka dozór policyjny i poręczenie majątkowe - dodaje sierż. Izabela Cyganiuk.

Za popełnione przestępstwo, zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, mężczyźnie grozi teraz nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Zamurowana ściana w piwnicy, a za nią nielegalna plantacja

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 17
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE