Nadciągają burze z gradem! Ostrzeżenie IMGW dla Warmii i Mazur. Sprawdź radar burz online

2021-05-18 12:03
Gdzie jest burza? Sprawdź radar burz online na żywo
Autor: pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne Gdzie jest burza? Sprawdź radar burz online na żywo

Nad Warmię i Mazury nadciągają burze z gradem! Ostrzeżenie pierwszego stopnia dla niemal całego województwa wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Oprócz burz należy spodziewać się też intensywnych opadów deszczu oraz silnego wiatru. Gdzie jest w tej chwili burza? Czy zbliża się już do Twojego miasta? Radar burz online znajdziesz poniżej.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla niemal całego województwa warmińsko-mazurskiego - wyjątkiem są wschodnie krańce regionu. Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć skumulowane opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz silniejsze porywy wiatru do 70 km/h. Lokalnie możliwy również grad. Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 13.00 do późnych godzin wieczornych. W tym czasie nie chowaj się pod drzewami, unikaj otwartych przestrzeni, jeżeli możesz - zostań w domu.

Raport z anteny 17.05, godz.10

Gdzie jest burza na Warmii i Mazurach? Śledź radar burz online

W każdej chwili można sprawdzić, gdzie obecnie trwa burza bądź czy właśnie zbliża się w kierunku naszego regionu. Jak to zrobić? To bardzo proste. Wystarczy skorzystać z radaru burz online w serwisie blitzortung.org. Mapa burz online jest aktualizowana na bieżąco. Dlatego też można śledzić, w jakim kierunku przesuwają się chmury burzowe i czy są już blisko miejscowości, w której przebywamy.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE