Burze z gradem, wichury i podtopienia. IMGW ostrzega przed zagrożeniem [RADAR BURZOWY]

2020-05-25 11:08
Gdzie jest burza? Śledź radar burz online na ESKA Olsztyn
Autor: pixabay.com

IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla większości województw. Niebezpiecznie będzie także na Warmii i Mazurach. By burza nie zaskoczyła nas na środku ulicy, warto śledzić radar burz online, który znajdziecie na ESKA Olsztyn.

IMGW ostrzega przed niebezpieczną pogodą

Przed nami kolejny tydzień chłodnego maja. Codziennie występować będą przelotne opady deszczu, szczególnie we wschodniej połowie kraju. W poniedziałek, 25 maja, możliwe burze w centrum, na południu i wschodzie kraju. Opady deszczu w trakcie burz mogą być intensywne i wynieść od 20 do 30 mm. Czeka nas również wiatr w porywach do 70 km/h.

Czytaj też: Porażenie piorunem - objawy, pierwsza pomoc, skutki

Gdzie jest burza? IMGW wydało ostrzeżenia dla 11 województw

IMGW wydało ostrzeżenia przed burzami dla przeważającej części kraju. Zagrożenie pierwszego stopnia obowiązuje w takich województwach jak:

 • pomorskie
 • warmińsko-mazurskie
 • podlaskie
 • lubelskie
 • kujawsko-pomorskie
 • mazowieckie
 • wielkopolskie
 • świętokrzyskie
 • podkarpackie
 • małopolskie
 • śląskie
Dziki na starówce w Olsztynie

Burze z gradem w woj. warmińsko-mazurskim

Wśród województw, w których w poniedziałek mogą pojawić się burze z gradem, znalazło się także woj. warmińsko-mazurskie. Tam od godzin 12.00 do 20.30 przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

- W poniedziałek na obszarze całego województwa burze będą przemieszczać się stosunkowo wolno, co podczas opadów deszczu może stwarzać zagrożenie lokalnymi podtopieniami. W trakcie burz należy spodziewać się opadów deszczu do 15-25 mm, wiatru do 75 km/h oraz opadów gradu do 2 cm. - informuje SkyWarning - Wojewódzkie Centrum Prognozowania.

Gdzie jest burza? Śledź radar burz online [INTERAKTYWNA MAPA]

W każdej chwili można sprawdzić, gdzie obecnie trwa burza bądź czy właśnie zbliża się w kierunku naszego regionu. Jak to zrobić? To bardzo proste. Wystarczy skorzystać z radaru burz online w serwisie blitzortung.org. Mapa burz online jest aktualizowana na bieżąco. Dlatego też można śledzić, w jakim kierunku przesuwają się chmury burzowe i czy są już blisko miejscowości, w której przebywamy.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE